SCAT połączy Pragę z Astaną

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
12 marca 2019 09:04
SCAT Airlines, kazachskie linie lotnicze z siedzibą w Szymkencie, potwierdziły, że otworzą nowe, regularne połączenie z Astany do Pragi.
Reklama

Połączenie pomiędzy stolicami Kazachstanu i Czech będzie obsługiwane od 2 czerwca br. dwa razy w tygodniu w czwartki i niedziele przy pomocy boeinga 737 MAX 8.

Nowe, bezpośrednie połączenie pozwoli także pasażerom przesiąść się na kolejne, krajowe loty przewoźnika, między innymi do takich miast jak Ałmaty, Szymkenty, Taraz, Oskemen czy Pawłodar. Bilety na połączenie będą wkrótce dostępne na stronie internetowej przewoźnika.

- Uruchomienie regularnych lotów na trasie Praga-Astany jest wynikiem ponad rocznych negocjacji z udziałem ambasad obu krajów oraz zaangażowana CzechTourism Agency, a także praskiego Lotniska. Od dłuższego czasu obserwujemy rosnący potencjał Kazachstanu jako jednego z najważniejszych rynków krajów postsowieckich. Nowe połączenie będzie wykorzystywane przede wszystkim przez kazachstańskich turystów, ale spodziewamy się także, że przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego z Czech oraz rozwoju wzajemnej wymiany handlowej - powiedział Václav Řehoř, prezes lotniska w Pradze.


SCAT jest pierwszym operatorem samolotów Boeing 737 MAX spośród krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Posiada obecnie jedną sztukę modelu 8 MAX oraz oczekuje na dostawę kolejnych 5, a także 2 modelu 9 MAX.

fot.: SCAT Airlines
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama