Rozwój American Airlines. Polska wysoko na liście priorytetów

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
12 marca 2019 09:12
9 komentarzy
Linie American Airlines, jedne z trzech głównych przewoźników lotniczych Stanów Zjednoczonych, ogłosiły plany ekspansji siatki połączeń. Nie zabrakło w nich polskiego akcentu.
Reklama

Podczas tegorocznych targów turystycznych ITB (Internationale Tourismus-Börse) w Berlinie, American Airlines ogłosiły otwarcie nowego połączenia z Filadelfii do Berlina-Tegel, gdzie polecą sezonowo od 8 czerwca do 29 września 2019 r. Loty na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych odbywać się będą cztery razy w tygodniu - we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Samoloty będą startować z Tegla o 10:35, by dotrzeć do Pensylwanii o 13:40. Samoloty do Europy wystartują o 18:15 w poniedziałki, środy, piątki i soboty i pojawią się na lotnisku Tegel o 8:35 następnego dnia. Do obsługi połączenia wykorzystywane będą boeingi 767-300. W ciągu czterech godzin po przylocie z Berlina, American Airlines oferuje przesiadki do 60 miast w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Przewoźnik na filadelfijskim lotnisku coraz bardziej umacnia swój amerykański hub, skąd wraz z rozpoczęciem najbliższego sezonu letniego poleci także do Edynburga, Bolonii i Aten, a ponadto do chorwackiego Dubrownika. Oprócz tego, American Airlines rozpoczną także loty z Phoenix-Sky Harbor do Londynu-Heathrow z Dallas-Fort Worth do Dublina i Monachium oraz z Charlotte-Douglas do Monachium.


Podczas ITB, Tom Lattig, pełniący w AA funkcję dyrektora działu sprzedaży na Europę, Bliski Wschód i Azję, został zapytany o plany ekspansji przewoźnika na kolejne rynki w Europie Środkowo-Wschodniej. Odpowiedział, że jego linia widzi duży potencjał w całej Europie i chciałaby rozwijać się wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe i opłacalne. Dodał także, że Polska znajduje się wysoko na obecnej liście priorytetów American Airlines.

Pod koniec lutego br. amerykański przewoźnik ogłosił także, że planuje loty do Afryki oraz Indii. Miałyby one odbywać się od przyszłego roku, kiedy to przewoźnik odbierze kolejną partię zamówień na boeingi 787.

- Samolotem, który zabierze nas do Indii i do Afryki będzie dreamliner. Są to rynki bardzo odmienne od tych, do których latamy od dawna, ale uważamy, że będą bardzo opłacalne - powiedział Vasu Raja, linie lotnicze wiceprezes ds. planowania w American Airlines.

Jest to duża zmiana w polityce American Airlines, które przez ostatnie lata były wyraźniej obecne jedynie w Europie i Ameryce Łacińskiej, a od czasu wchłonięcia US Airways niechętnie otwierały nowe połączenia. Przewoźnik latał już w przeszłości do Indii w latach 2005-2012, kiedy to boeiniem 777-200 obsługiwał loty z Chicago-O'Hare do Delhi.


Obecnie jedyną amerykańską linią lotniczą obecną w Indiach jest United Airlines. Przewoźnik łączy lotnisko Newark-Liberty z Bombajem oraz Delhi, gdzie od grudnia 2019 r. latać będzie sezonowo także z San Francisco. Delta zapowiedziała, że ​​w obecnym roku powróci do Bombaju po czterech latach nieobecności na indyjskim rynku, jednak jak dotąd nie określiła skąd będzie tam latać.

Delta jest zaś jedyną amerykańską linią lotniczą obecną w Afryce, gdzie obsługuje loty do czterech miast. United zamknął swoją ostatnią trasę do Lagos w 2016 r.

fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
crystalmint 2019-03-12 21:03   
crystalmint - Profil crystalmint
Wysoko na liście priorytetów a później się okaże że zamiast tego otworzą jakieś połączenie do Bukaresztu czy Belgradu. Kochani jankesi. Chcę żeby LOT odniósł sukces ale nie mogę się doczekać aż na ten rynek wejdzie coś co nie jest następną cholerną turecką linią czarterową.
gość_24486 2019-03-12 15:21   
gość_24486 - Profil gość_24486
Naprawdę? Wysoko na liście priorytetów? :)
gość_26987 2019-03-12 12:51   
gość_26987 - Profil gość_26987
~gość_de829, tam nie ma po co jechać, chyba tylko na wakacje.. a niby taka jedność w unii, a my jak zawsze 3 świat... za rok będzie 3,001% bo wiz i tak nie zniosą, kasa kotek...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama