×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sąd oddalił powództwo Lagardere w sporze z lotniskiem we Wrocławiu


Sąd oddalił powództwo spółki Lagardere Travel Retail w sporze z Portem Lotniczym we Wrocławiu. Lagardere domagał się unieważnienia umowy z nowym operatorem strefy wolnocłowej lotniska we Wrocławiu - spółką Baltona.


Dziś (7.03) Sąd Okręgowy w Warszawie XVI Wydział Gospodarczy oddalił powództwo spółki Lagardere w całości.

Francuski koncern argumentował swoją decyzję błędnymi procedurami wyłonienia nowego najemcy. W wyniku postępowania spółka utraciła korzyści z tytułu prowadzenia jednego sklepu z prasą i książkami - Virgin na terenie strefy zastrzeżonej lotniska.

Głównymi operatorami strefy handlowej-usługową wrocławskiego lotniska do 2017 roku były spółki Heinemann oraz Lagardere Travel Retail. W wyniku konkursu przeprowadzonego przez wrocławskie lotnisko nowym operatorem sklepów wolnocłowych została Baltona. Heinemann zniknął wtedy z Wrocławia, a Lagardere ograniczył swoją działalność tracąc sklep Virgin, jednak wciąż jest operatorem dwóch sklepów w części ogólnodostępnej oraz restauracji Flying Bistro po stronie zastrzeżonej.

Dzisiejszy wyrok jest nieprawomocny.


W zeszłym roku spółka Lagardere zaskarżyła również sposób wyłonienia najemców na Lotnisku Chopina, gdzie straciła znaczną część powierzchni na rzecz Baltony.gość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie