×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


JetBlue kolejny raz zapowiada loty do Europy


Robin Hayes, dyrektor generalny linii lotniczych JetBlue potwierdził, że pod koniec br. linia uruchomi transatlantyckie loty z lotnisk w Bostonie i Nowym Jorku-JFK do Europy.Zapowiadano wówczas, że połączenia byłyby realizowane wąskokadłubowymi airbusami A321LR lub A220 z nieokreślonych amerykańskich lotnisk. 

We wtorek (6.03) Robin Hayes, dyrektor generalny linii lotniczych, potwierdził w wywiadzie dla The Independent, że początkowo transatlantycka siatka JetBlue będzie budowana wyłącznie z lotnisk w Bostonie i Nowym Jorku-JFK, czego można się było spodziewać, jako że w tych dwóch miastach linia ma swoje największe huby.

Samolotem używanym do lotów na Stary Kontynent będzie wąskokadłubowy airbus A321neo w wersji long range (o przedłużonym zasięgu). Linia posiada duże zamówienie na airbusy A321neo, także z opcją zamiany niektórych sztuk na wariant dalekiego zasięgu.

W listopadzie ubiegłego roku Hayes wyraził zainteresowanie lotami na londyńskie lotnisko Heathrow. Jednak samoloty JetBlue lądować będą na położonych pod Londynem Gatwick lub Stansted, co, ze względu na większą elastyczność, umożliwi zaoferowanie pasażerom atrakcyjnych godzin lotów.

- W JetBlue od zawsze stawiamy na niskie ceny biletów oraz wyjątkową obsługę naszych pasażerów. Teraz chcielibyśmy przynieść to do Europy. Na transatlantyckich trasach, które będziemy obsługiwać, ceny podróży w klasach premium są bardzo wysokie - uważamy, że za wysokie. Jestem przekonany, że JetBlue może obniżyć ceny z obecnego poziomu i nadal generować rozsądny zysk - dodał Hayes. 


Na długich lotach pomiędzy wschodnim i zachodnim i wybrzeżem USA JetBlue wprowadził innowacyjną usługę premium nazwaną Mint, która oferuje standardy odpowiednie dla lotów długodystansowych, takie jak m.in. fotele rozkładające się do pozycji leżącej. Podobny produkt miałby być oferowany na rejsach do Europy.

Oficjalne ogłoszenie połączeń, a także rozpoczęcie sprzedaży spodziewane jest na początku kwietnia br., loty prawdopodobnie rozpoczną się pod koniec 2019 r.

fot.: Dominik Sipińskigość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie