JetBlue kolejny raz zapowiada loty do Europy

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
07 marca 2019 08:58
19 komentarzy
Robin Hayes, dyrektor generalny linii lotniczych JetBlue potwierdził, że pod koniec br. linia uruchomi transatlantyckie loty z lotnisk w Bostonie i Nowym Jorku-JFK do Europy.
Reklama


Zapowiadano wówczas, że połączenia byłyby realizowane wąskokadłubowymi airbusami A321LR lub A220 z nieokreślonych amerykańskich lotnisk.

We wtorek (6.03) Robin Hayes, dyrektor generalny linii lotniczych, potwierdził w wywiadzie dla The Independent, że początkowo transatlantycka siatka JetBlue będzie budowana wyłącznie z lotnisk w Bostonie i Nowym Jorku-JFK, czego można się było spodziewać, jako że w tych dwóch miastach linia ma swoje największe huby.

Samolotem używanym do lotów na Stary Kontynent będzie wąskokadłubowy airbus A321neo w wersji long range (o przedłużonym zasięgu). Linia posiada duże zamówienie na airbusy A321neo, także z opcją zamiany niektórych sztuk na wariant dalekiego zasięgu.

W listopadzie ubiegłego roku Hayes wyraził zainteresowanie lotami na londyńskie lotnisko Heathrow. Jednak samoloty JetBlue lądować będą na położonych pod Londynem Gatwick lub Stansted, co, ze względu na większą elastyczność, umożliwi zaoferowanie pasażerom atrakcyjnych godzin lotów.

- W JetBlue od zawsze stawiamy na niskie ceny biletów oraz wyjątkową obsługę naszych pasażerów. Teraz chcielibyśmy przynieść to do Europy. Na transatlantyckich trasach, które będziemy obsługiwać, ceny podróży w klasach premium są bardzo wysokie - uważamy, że za wysokie. Jestem przekonany, że JetBlue może obniżyć ceny z obecnego poziomu i nadal generować rozsądny zysk - dodał Hayes.


Na długich lotach pomiędzy wschodnim i zachodnim i wybrzeżem USA JetBlue wprowadził innowacyjną usługę premium nazwaną Mint, która oferuje standardy odpowiednie dla lotów długodystansowych, takie jak m.in. fotele rozkładające się do pozycji leżącej. Podobny produkt miałby być oferowany na rejsach do Europy.

Oficjalne ogłoszenie połączeń, a także rozpoczęcie sprzedaży spodziewane jest na początku kwietnia br., loty prawdopodobnie rozpoczną się pod koniec 2019 r.

fot.: Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fea80 2019-03-11 09:35   
gość_fea80 - Profil gość_fea80
@gość_b0700 wielkie dzięki, o takie info mi chodziło!
gość_f22d9 2019-03-10 17:24   
gość_f22d9 - Profil gość_f22d9
JetBlue ma umowy code-share, ale nie interline. W przypadku opóźnienia samolotu np. Delty czy American Airlines te dwie linie mogą przebukować swoich pasażerów na rejsy, mimo że linie należą do konkurencyjnych stowarzyszeń. Pasażerowie JetBlue muszą czekać na kolejny rejs lub samolot JetBlue.
crystalmint 2019-03-09 16:56   
crystalmint - Profil crystalmint
@gość_f22d9 ??? JetBlue ma umowy z wieloma liniami, w tym także z LOTem
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama