Eurowings uruchomią połączenia z Frankfurtu

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
06 marca 2019 09:09
1 komentarz
Grupa Lufthansy podjęła decyzję o dalszym rozwoju połączeń turystycznych. Po sukcesie odnotowanym w Monachium, w sezonie zimowym Eurowings polecą na trasach dalekodystansowych z Frankfurtu - co oznaczać będzie debiut przewoźnika nad Menem.
Reklama

Początkowo Eurowings będą oferować loty z Frankfurtu na popularne w okresie zimowym: Mauritius i Barbados oraz do Windhuk w Namibii. Już teraz planowane są jednak inne destynacje.

Od lata ub. roku Eurowings są obecne w Monachium skąd oferują połączenia długodystansowe do wybranych miejscowości turystycznych. W sezonie zimowym 2019/2020 dotychczasową ofertę uzupełni połączenie do Bangkoku.

- Grupa Lufthansy jest już dziś jednym z największych wakacyjnych dostawców usług turystycznych w całej Europie. Popyt, zwłaszcza w tym obszarze, szybko rośnie. Dlatego konsekwentnie wzmacniamy naszą pozycję w Monachium i wchodzimy do Frankfurtu. Loty dowozowe, realizowane przez Lufthansę, do hubów we Frankfurcie i Monachium jeszcze bardziej ułatwią naszym pasażerom dotarcie w przyszłości do najpiękniejszych miejsc na świecie - mówi Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.


Tym samym rozpocznie się współpraca pomiędzy Lufthansą i Eurowings na największym lotnisku w Niemczech:

- To strategiczny krok dla Grupy, połączenie oferty dwóch największych linii lotniczych na lotnisku we Frankfurcie. Będziemy łączyć produkt dostosowany do potrzeb podróżujących w celach turystycznych oraz przystępną cenowo ofertę Eurowings z siłą sprzedaży i marketingu Lufthansy we Frankfurcie - zdradza Thorsten Dirks, członek zarządu Lufthansy i dyrektor generalny Eurowings.

W celu ekspansji w segmencie turystycznym Eurowings wykorzysta łącznie siedem samolotów Airbus A330, które na pokład zabiorą do 310 osób. Samoloty będą stopniowo rozdzielane do baz w Monachium i Frankfurcie.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_03df9 2019-03-06 22:28   
gość_03df9 - Profil gość_03df9
Czyli wejdą połączenia z cenami Lufthansy, ale z jakością produktu Eurowings...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama