Zgromadzenie wspólników w Modlinie nie przyniosło przełomu

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
05 marca 2019 15:28
5 komentarzy
Dziś (5.03) odbyło się nadzwyczajne zgromadzenie wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin (MPL).
Reklama

Przed spotkaniem oczekiwano na przełom w patowej sytuacji lotniska. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL), jeden ze wspólników, miał zgłosić już po raz drugi, wniosek o zniesienie jednomyślności, która obowiązuje przy podejmowaniu decyzji w spółce. Z kolei samorząd województwa mazowieckiego miał zaproponować rozszerzenie zakresu prac firmy EY, która prowadzi w MPL analizę due diligence, o wycenę spółki w celu rozpoczęcia procesu odkupienia udziałów od PPL.


Z komunikatów po zgromadzeniu wynika, że na wniosek PPL ogłoszono przerwę w posiedzeniu do 12 marca br. Poprosiliśmy o komentarz PPL, ale nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Z kolei MPL stwierdził, że kluczowe decyzje dotyczące planowanych od kilku lat inwestycji na lotnisku zapadną dopiero za tydzień. Miejmy nadzieję, że taki przebieg zgromadzenia wspólników jest światełkiem nadziei dla MPL.

Przypomnijmy, że spór pomiędzy prezesem PPL Mariuszem Szpikowskim i marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem trwa od września 2017 r. Na początku chodziło o warunki przejęcia Modlina przez PPL. Marszałek mazowiecki był gotów oddać kontrolę nad modlińską spółką, ale tylko łącznie z zobowiązaniem za wyemitowane w 2012 r. obligacje. Na takie rozwiązanie nie godził się jednak PPL. Obecnie chodzi o możliwość rozbudowy modlińskiego portu, na którą PPL nie wyraża zgody, choć twierdzi, że nie ma już wpływu na MPL i chciałby swoje udziały zbyć. Samorząd mazowiecki jest chętny je odkupić, ale chce najpierw, aby EY wyceniła spółkę.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9dbfc 2019-03-06 20:36   
gość_9dbfc - Profil gość_9dbfc
To nie było nadzwyczajne zgromadzenie wspólników spółki, to było takie , jak zawsze przez lata funkcjonowania MPL . Panowie sobie porozmawiali, kawkę wypili, podpisali listę obecności, kasa extra wpada i co dalej panowie Prezesi i Właściciele ? Kiedy zaczniecie dbać o ludzi pracujących ?
Co z wynagrodzeniami ? (nie waszymi). Inflacja jest co roku a Panowie zapomnieli o rewaloryzacji wynagrodzeń. Czy naprawdę niema nikogo kto by rozwiązał problem MPL u?
Nie liczy się dobro ogółu, tylko jednostek gabinetowych :(
gość_0bc13 2019-03-06 19:56   
gość_0bc13 - Profil gość_0bc13
gość_89b60: Zwłaszcza AC, CA, EK, QR na tak krótkim pasie...
gość_89b60 2019-03-06 15:48   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
"Na Okeciu będzie tylko LOT, a reszta do RAdomia" Już sobie wyobrażam Lufę i całą resztę przewoźników regularnych latającą z Radomia...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama