×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Modlinie 6 proc. pasażerów więcej


W lutym 2019 r. port lotniczy w Modlinie odnotował 5,9 proc. wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do lutego ubiegłego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Prawie 229 tys. pasażerów skorzystało w lutym z infrastruktury Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, co stanowi blisko 6 proc. wzrost.

Stała wzrostowa tendencja naszego portu pokazuje przede wszystkim, że jest to lotnisko stworzone dla pasażerów. Modlin osiągnął pozycję 6. największego lotniska w Polsce w niespełna sześć lat i pod względem liczby obsługiwanych pasażerów dorównuje lotniskom z kilkudziesięcioletnią historią. Mamy nadzieję, że niedługo zakończy się impas wśród udziałowców i nasze lotnisko rozpocznie inwestycje, które będą służyć pasażerom – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin.


Jak donosi lotnisko, był to najlepszy luty pod względem liczby przewiezionych pasażerów w dotychczasowej historii portu. W okresie styczeń – luty 2019 r. obsłużono łącznie 463 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 3,9 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu w roku 2018 r.

Władze portu donoszą także, że we wtorek (5.03) odbyło się spotkanie współwłaścicieli Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin, a na prośbę jednego z współwłaścicieli ogłoszono przerwę do 12 marca br. Na przyszłotygodniowym spotkaniu powinny zapaść kluczowe decyzje dotyczące planowanych od kilku lat inwestycji na lotnisku.

Fot.: materiały prasowegość_c185c - Profil
gość_c185c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie