×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic: Do Pragi częściej i większym samolotem


Łotewski przewoźnik airBaltic zwiększy w sezonie letnim 2019 r. częstotliwość lotów między Rygą a Pragą. Do obsługi tej trasy zostanie także oddelegowany większy samolot - Airbus A220-300. Obecnie loty ovbsługiwane są bombardierami Q400.


Nowy samolot zapewni pasażerom większy komfort i zwiększy liczbę oferowanych miejsc. Liczba lotów wzrośnie do 11 tygodniowo. Tym samym airBaltic planuje zwiększyć oferowanie na trasie do Pragi o 39 proc. 

Aby wesprzeć stabilny wzrost, który widzimy na trasie do Pradze każdego roku, zdecydowaliśmy się zmienić typ samolotu na airbusa A220-300 na niektórych lotach od wiosny 2019 r. Wraz ze wzrostem pojemności, wzrośnie również liczba pasażerów, którzy będą mogli doświadczyć wyjątkowego lotu w tym nowoczesnym samolocie. Obecnie już co drugi pasażer airBaltic leciał na pokładzie nowych airbusów A220-300 - powiedział w komunikacie prasowym, Martin Gauss, dyrektor generalny AirBaltic.


W 2018 r. liczba lotów airBaltic do i z Pragi wzrosła o 11 proc., natomiast liczba pasażerów o 9 procent. Łotewska linia obsługuje loty do Pragi od stycznia 2013 r.

fot. mat. prasowegość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie