×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Londyn Stansted: Ranni po przerwanym starcie A320 linii Laudamotion


Ośmioro pasażerów odniosło obrażenia podczas ewakuacji po przerwanym z powodu usterki silnika starcie airbusa A320-200 linii Laudamotion na londyńskim lotnisku Stansted. Sytuacja miała miejsce w piątek (01.03).


Samolot o rejestracji OE-LOA i numerze seryjnym 3147 zasilany silnikami CFM56 dopiero rozpoczął wykonywanie lotu nr OE327 z Londynu do Wiednia gdy w piątek 1 marca 2019 około 20:00 czasu lokalnego doszło do incydentu. Podczas rozbiegu samolotu do startu doszło do usterki silnika, która skutkowała przerwaniem startu i zatrzymaniem na drodze startowej, a zaraz potem załoga nakazała przeprowadzenie ewakuacji. Podczas opuszczania pokładu airbusa A320 ośmioro pasażerów doznało obrażeń, a dwoje z nich wymagało wskutek tego hospitalizacji. Samolot pozostawał na pasie do około 22:30 czasu lokalnego, kiedy to został odholowany na stanowisko postojowe. Na miejsce incydentu została od razu zadysponowana delegacja ds. badania wypadków lotniczych, która ma wyjaśnić przyczyny zajścia.


- Załoga samolotu Laudamotion wykonującego lot ze Stansted do Wiednia zdecydowała o przerwaniu startu z uwagi na problemy z silnikiem podczas rozbiegu. Podjęła ona również decyzję o ewakuacji pasażerów w celu zapobieżenia niebezpieczeństwu - oświadczyła linia Laudamotion w komunikacie opublikowanym za pośrednictwem Twittera.
Lotnisko Stansted pozostawało po przerwanej procedurze startu przez pewien czas zamknięte, a w rezultacie przekierowane musiało zostać 13 dolotów, w tym 7 linii Ryanair, cztery easyJet i po jednym linii Pegasus i Air Moldova. Ostatecznie trzy z wyżej wspomnianych samolotów Ryanaira dotarły jednak na Stansted w późniejszym czasie po pewnym okresie oczekiwania. Jeśli chodzi o odloty to odwołane zostały jedynie dwa starty maszyn easyJet, do Belfastu i Glasgow. Wszystkie przekierowane na inne lotniska samoloty powróciły do Londynu w ciągu nocy. Rankiem w sobotę lotnisko oświadczyło, że jest otwarte, a operacje są wykonywane zgodnie z rozkładem.

fot. mat. prasowe



gość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie