Londyn Stansted: Ranni po przerwanym starcie A320 linii Laudamotion

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
4 marca 2019 09:11
2 komentarze
Ośmioro pasażerów odniosło obrażenia podczas ewakuacji po przerwanym z powodu usterki silnika starcie airbusa A320-200 linii Laudamotion na londyńskim lotnisku Stansted. Sytuacja miała miejsce w piątek (01.03).
Reklama
Samolot o rejestracji OE-LOA i numerze seryjnym 3147 zasilany silnikami CFM56 dopiero rozpoczął wykonywanie lotu nr OE327 z Londynu do Wiednia gdy w piątek 1 marca 2019 około 20:00 czasu lokalnego doszło do incydentu. Podczas rozbiegu samolotu do startu doszło do usterki silnika, która skutkowała przerwaniem startu i zatrzymaniem na drodze startowej, a zaraz potem załoga nakazała przeprowadzenie ewakuacji. Podczas opuszczania pokładu airbusa A320 ośmioro pasażerów doznało obrażeń, a dwoje z nich wymagało wskutek tego hospitalizacji. Samolot pozostawał na pasie do około 22:30 czasu lokalnego, kiedy to został odholowany na stanowisko postojowe. Na miejsce incydentu została od razu zadysponowana delegacja ds. badania wypadków lotniczych, która ma wyjaśnić przyczyny zajścia.


- Załoga samolotu Laudamotion wykonującego lot ze Stansted do Wiednia zdecydowała o przerwaniu startu z uwagi na problemy z silnikiem podczas rozbiegu. Podjęła ona również decyzję o ewakuacji pasażerów w celu zapobieżenia niebezpieczeństwu - oświadczyła linia Laudamotion w komunikacie opublikowanym za pośrednictwem Twittera.
Lotnisko Stansted pozostawało po przerwanej procedurze startu przez pewien czas zamknięte, a w rezultacie przekierowane musiało zostać 13 dolotów, w tym 7 linii Ryanair, cztery easyJet i po jednym linii Pegasus i Air Moldova. Ostatecznie trzy z wyżej wspomnianych samolotów Ryanaira dotarły jednak na Stansted w późniejszym czasie po pewnym okresie oczekiwania. Jeśli chodzi o odloty to odwołane zostały jedynie dwa starty maszyn easyJet, do Belfastu i Glasgow. Wszystkie przekierowane na inne lotniska samoloty powróciły do Londynu w ciągu nocy. Rankiem w sobotę lotnisko oświadczyło, że jest otwarte, a operacje są wykonywane zgodnie z rozkładem.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

mgalabuda 2019-03-04 17:08   
mgalabuda - Profil mgalabuda
@gość_18306, nie korzystam z translatorów nawet gdy źródła są w języku innymi niż polski :)
Jednocześnie zwracam uwagę, że silniki lotnicze poza napędzaniem samolotu zasilają całą gamę jego instrumentów i systemów :)
Pozdrawiam!
gość_18306 2019-03-04 09:33   
gość_18306 - Profil gość_18306
Może odrobina staranności przy tłumaczeniu. Nie "zasilany" a "napędzany"... I jeszcze parę innych kwiatków. Po automatycznym tłumaczu warto aby jakiś człowiek przeczytał tekst ze zrozumieniem!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy