×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa Cargo: 10-proc. wzrost oferty w sezonie letnim


Lufthansa Cargo w najbliższym sezonie letnim zwiększy częstotliwość lotów na wybranych trasach. Przewoźnik zakłada, że dzięki zmianom jego zdolność przewozowa zwiększy się o ok. 10 proc.


Najwięcej zmian pojawi się na trasach z/do Azji. Przewoźnik uruchomi dwa kolejne loty tygodniowo z Frankfurtu do Tokio-Narity z międzylądowaniem w Nowosybirsku, zwiększając ich liczbę do dziewięciu na tydzień. Frachtowce należące do niemieckiego przewoźnika będą częściej także latać do Osaki (trzy loty tygodniowo zamiast dwóch), Hong Kongu (siedem lotów tygodniowo zamiast sześciu) i do Seulu-Incheon (dziewięć lotów tygodniowo zamiast siedmiu). Poprawi się także oferta połączeń AeroLogic, spółki stanowiącej joint-venture między Lufthansą a DHL-em, która częściej poleci z Frankfurtu do Bombaju, Madrasu oraz Sajgonu. 

Modyfikacji uległ także rozkład lotów do obu Ameryk. Lufthansa Cargo będzie latała do Atlanty siedem razy tygodniowo, natomiast do Chicago 12 razy tygodniowo (wcześniej odpowiednio sześć i osiem razy tygodniowo). Częstotliwość nie zmieniła się w przypadku lotów do Ameryki Południowej, jednak dzięki zmianie samolotu z MD11F na B777F skróceniu uległa długość rejsu.


B777F pojawią się na lotach do Meksyku jak również na lotach do Buenos Aires wykonywanych z międzylądowaniem w Viracopos i Montevideo. Frachtowce boeinga polecą także z Frankfurtu do Viracopos przez Kurytybę oraz obsłużą rotację Frankfurt - Viracopos - Dakar - Frankfurt. Przewoźnik zachwala, że dzięki takiemu działaniu lot między Europą a Ameryką Południową potrwa o kilka godzin krócej.

Zmiany są możliwe dzięki dostawom dwóch boeingów 777F które trafiły do Lufthansa Cargo oraz AeroLogic.gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie