Lufthansa Cargo: 10-proc. wzrost oferty w sezonie letnim

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
04 marca 2019 09:03
Lufthansa Cargo w najbliższym sezonie letnim zwiększy częstotliwość lotów na wybranych trasach. Przewoźnik zakłada, że dzięki zmianom jego zdolność przewozowa zwiększy się o ok. 10 proc.
Reklama

Najwięcej zmian pojawi się na trasach z/do Azji. Przewoźnik uruchomi dwa kolejne loty tygodniowo z Frankfurtu do Tokio-Narity z międzylądowaniem w Nowosybirsku, zwiększając ich liczbę do dziewięciu na tydzień. Frachtowce należące do niemieckiego przewoźnika będą częściej także latać do Osaki (trzy loty tygodniowo zamiast dwóch), Hong Kongu (siedem lotów tygodniowo zamiast sześciu) i do Seulu-Incheon (dziewięć lotów tygodniowo zamiast siedmiu). Poprawi się także oferta połączeń AeroLogic, spółki stanowiącej joint-venture między Lufthansą a DHL-em, która częściej poleci z Frankfurtu do Bombaju, Madrasu oraz Sajgonu.

Modyfikacji uległ także rozkład lotów do obu Ameryk. Lufthansa Cargo będzie latała do Atlanty siedem razy tygodniowo, natomiast do Chicago 12 razy tygodniowo (wcześniej odpowiednio sześć i osiem razy tygodniowo). Częstotliwość nie zmieniła się w przypadku lotów do Ameryki Południowej, jednak dzięki zmianie samolotu z MD11F na B777F skróceniu uległa długość rejsu.


B777F pojawią się na lotach do Meksyku jak również na lotach do Buenos Aires wykonywanych z międzylądowaniem w Viracopos i Montevideo. Frachtowce boeinga polecą także z Frankfurtu do Viracopos przez Kurytybę oraz obsłużą rotację Frankfurt - Viracopos - Dakar - Frankfurt. Przewoźnik zachwala, że dzięki takiemu działaniu lot między Europą a Ameryką Południową potrwa o kilka godzin krócej.

Zmiany są możliwe dzięki dostawom dwóch boeingów 777F które trafiły do Lufthansa Cargo oraz AeroLogic.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama