×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ceny akcji przewoźników lotniczych rosną, ale trend jest spadkowy


W styczniu 2019 r. wartość akcji linii lotniczych na całym świecie wzrosła o 7,7 proc., natomiast w skali roku spadła aż o 16,3 proc. Mimo gwałtownych korekt wiodący jest trend spadkowy.


W ostatnich miesiącach 2018 r. następowały gwałtowne zmiany wartości akcji. W październiku akcje spadły o 10,1 proc., w listopadzie wzrosły o 10 proc., i w grudniu znowu spadły o 9,4 proc. W skali roku akcje spadły aż o 16,3 proc., z czego najbardziej na wartości straciły akcje europejskich linii  (-27,1 proc.), azjatyckie linie straciły 15,3 proc., zaś amerykańskie najmniej, bo 9,2 proc. 


W styczniu nastąpiła korekta i akcje urosły globalnie, z czego największy wzrost nastąpił w Europie (8,3 proc.) i Ameryce Północnej (7,9 proc.). W kolejnych miesiącach można się spodziewać równie gwałtownych fluktuacji związanych z niepewnością, co do cen paliwa, zmian politycznych oraz globalnej sytuacji ekonomicznej.  

Spośród wszystkich linii lotniczych najwyższy rating mają linie amerykańskie - Southwest Airlines, United, Spirit i Delta Air Lines. 
gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie