Ceny akcji przewoźników lotniczych rosną, ale trend jest spadkowy

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
04 marca 2019 08:45
W styczniu 2019 r. wartość akcji linii lotniczych na całym świecie wzrosła o 7,7 proc., natomiast w skali roku spadła aż o 16,3 proc. Mimo gwałtownych korekt wiodący jest trend spadkowy.
Reklama

W ostatnich miesiącach 2018 r. następowały gwałtowne zmiany wartości akcji. W październiku akcje spadły o 10,1 proc., w listopadzie wzrosły o 10 proc., i w grudniu znowu spadły o 9,4 proc. W skali roku akcje spadły aż o 16,3 proc., z czego najbardziej na wartości straciły akcje europejskich linii (-27,1 proc.), azjatyckie linie straciły 15,3 proc., zaś amerykańskie najmniej, bo 9,2 proc.


W styczniu nastąpiła korekta i akcje urosły globalnie, z czego największy wzrost nastąpił w Europie (8,3 proc.) i Ameryce Północnej (7,9 proc.). W kolejnych miesiącach można się spodziewać równie gwałtownych fluktuacji związanych z niepewnością, co do cen paliwa, zmian politycznych oraz globalnej sytuacji ekonomicznej.

Spośród wszystkich linii lotniczych najwyższy rating mają linie amerykańskie - Southwest Airlines, United, Spirit i Delta Air Lines.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama