×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL wyda 6,4 mln zł na trzy umowy projektowe dla Radomia


Dziś (27.02) na konferencji prasowej w Radomiu Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) podpisało trzy umowy projektowe na rozbudowę lotniska na Sadkowie.


Wszystkie trzy kontrakty podpisane dzisiaj są wynikiem, rozpisanych przez PPL jeszcze w 2018 r., przetargów mających na celu wykonanie projektów terminalu pasażerskiego, dróg kołowania i płyt postojowych oraz parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców. 

Wykonanie projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno-użytkowym (PFU) dróg kołowania oraz płyt postojowych zostało powierzone konsorcjum złożonemu z Innebo Group sp. z o.o. oraz Projekt Plus sp. z o.o Opracowanie kosztować będzie PPL 3 mln zł. 

Druga umowa opiewa na wykonanie projektu budowlanego wraz z PFU budowy terminalu dla lotniska Radom – Sadków. Projekt ten opracuje konsorcjum składające się z GMT sp z o.o. i PiG Architekci sp z o.o. Wartość inwestycji wyniesie niespełna 1,9 mln zł. 


Wreszcie ostanie porozumienie dotyczy opracowania projektu budowlanego wraz z PFU w zakresie parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców. Wykonawcą tych zadań będzie konsorcjum w składzie Arcadis sp z o.o. i WLC Inżynierowie sp z o.o. Zwycięski oferent otrzyma wynagrodzenie w wysokości prawie 1,5 mln zł. 

W sumie PPL zainwestuje w projekty, na które podpisał umowy prawie 6,4 mln zł. Zgodnie z harmonogramem wszystkie projekty mają być gotowe do końca sierpnia br. Natomiast pierwsze prace konstrukcyjne maja ruszyć pod koniec września br. Na te ostatnie muszą zostać jednak rozpisane przetargi, co będzie prawdopodobnie następować od końca czerwca do początku września br. Przypomnijmy, że najważniejszy dla operacji lotniczych przetarg na przedłużenie drogi startowej o 500 m ma zostać rozpisany po raz drugi w marcu br. Prace nad tym kluczowym zadaniem mają ruszyć 11 czerwca br., a zakończyć się 31 sierpnia 2020 r. gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie