PPL wyda 6,4 mln zł na trzy umowy projektowe dla Radomia

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
27 lutego 2019 16:41
10 komentarzy
Dziś (27.02) na konferencji prasowej w Radomiu Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) podpisało trzy umowy projektowe na rozbudowę lotniska na Sadkowie.
Reklama

Wszystkie trzy kontrakty podpisane dzisiaj są wynikiem, rozpisanych przez PPL jeszcze w 2018 r., przetargów mających na celu wykonanie projektów terminalu pasażerskiego, dróg kołowania i płyt postojowych oraz parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców.

Wykonanie projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno-użytkowym (PFU) dróg kołowania oraz płyt postojowych zostało powierzone konsorcjum złożonemu z Innebo Group sp. z o.o. oraz Projekt Plus sp. z o.o Opracowanie kosztować będzie PPL 3 mln zł.

Druga umowa opiewa na wykonanie projektu budowlanego wraz z PFU budowy terminalu dla lotniska Radom – Sadków. Projekt ten opracuje konsorcjum składające się z GMT sp z o.o. i PiG Architekci sp z o.o. Wartość inwestycji wyniesie niespełna 1,9 mln zł.


Wreszcie ostanie porozumienie dotyczy opracowania projektu budowlanego wraz z PFU w zakresie parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców. Wykonawcą tych zadań będzie konsorcjum w składzie Arcadis sp z o.o. i WLC Inżynierowie sp z o.o. Zwycięski oferent otrzyma wynagrodzenie w wysokości prawie 1,5 mln zł.

W sumie PPL zainwestuje w projekty, na które podpisał umowy prawie 6,4 mln zł. Zgodnie z harmonogramem wszystkie projekty mają być gotowe do końca sierpnia br. Natomiast pierwsze prace konstrukcyjne maja ruszyć pod koniec września br. Na te ostatnie muszą zostać jednak rozpisane przetargi, co będzie prawdopodobnie następować od końca czerwca do początku września br. Przypomnijmy, że najważniejszy dla operacji lotniczych przetarg na przedłużenie drogi startowej o 500 m ma zostać rozpisany po raz drugi w marcu br. Prace nad tym kluczowym zadaniem mają ruszyć 11 czerwca br., a zakończyć się 31 sierpnia 2020 r.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d523c 2019-03-14 16:37   
gość_d523c - Profil gość_d523c
"gość_f13c1" Tak? Rzut beretem? A to ciekawe, bo z dzielnic południowych Warszawy to jest ok 70 km i dojazd zajmuje mniej więcej 1-1,5h, natomiast w drugą stronę do Radomia to ok 100 km i dojazd w niecałą 1h. Nadal twierdzisz, że nikt do Radomia nie przyjedzie?
Poza tym, jak napisał "gość_f10e5", z jakich publicznych pieniędzy?
Człowieku, czy Ty się "słyszysz"? Idź i doucz się, doczytaj, a potem dopiero bajki opowiadaj. Wszystko w tym temacie.
gość_a0c10 2019-03-03 15:24   
gość_a0c10 - Profil gość_a0c10
A jak tam sobie radzi Olsztyn? Wybudowane w środku lasu 57 kilometrów od Olsztyna (Olsztyn ma o 40 tysięcy mniej mieszkańców od Radomia) lotnisko - widmo? Ile nowych lotów? Może jakaś analiza rentowności by się przydała. No i perspektywy, kiedy się "zwróci"? Ile jest lotów dziennie? Ile jest dni bez żadnych lotów? Ile rocznie kosztuje to podatników?

A Zielona Góra, 80 tysięcy ludności mniej od Radomia (to jest ok. 40 procent mniej), "działające" oddalone o 40 km od miasta lotnisko? Może szanowni forumowicze "wzięli by na warsztat" z podobną gorliwością to przedsięwzięcie i jego szanse rozwoju, sens istnienia?

Tylko o Radomiu piszecie?
gość_02c06 2019-03-02 12:26   
gość_02c06 - Profil gość_02c06
Prosze uwazac na rozpadajacy sie pas startowy w Modlinie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama