Hochtief Polska przebuduje terminal na Okęciu

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
28 lutego 2019 08:04
2 komentarze
Firma Hochtief Polska przebuduje terminal A na warszawskim Okęciu - poinformowała spółka. W ramach prac powstaną nowe stanowiska kontroli dokumentów oraz kontroli bezpieczeństwa. Prace mają się zakończyć w ostatnim kwartale br.
Reklama

Projekt będzie realizowany w ramach dwóch zadań. Pierwsze z nich polegać będzie na budowie czterech poczekalni autobusowych w strefie dla pasażerów spoza Schengen w pirsie północnym wraz z adaptacją pomieszczeń w pirsie południowym oraz w terminalu A.

W ramach drugiego zadania terminal A zostanie rozbudowany o częściowo dwukondygnacyjny obiekt kubaturowy, przeznaczony na powiększoną strefę kontroli bezpieczeństwa na kierunkach Non Schengen-Schengen, strefę wejściową dla gości VIP oraz maszynownię wentylacyjno-klimatyzacyjną. Powstaną także dodatkowe stanowiska kontroli dokumentów oraz kontroli bezpieczeństwa osób.

Już wcześniej w latach 2012-2015 Hochtief Polska przebudowywał budynek terminala na Lotnisku Chopina, zaś obecnie przedsiębiorstwo modernizuje sortownię bagażu na tym lotnisku.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

klunton 2019-02-28 21:05   
klunton - Profil klunton
Carl, sadzac po nicku powinienes sie radowac z tego faktu.. oni nam zbuduja lotnisko (oby!), a nasi lekarze, pielegniarki i opiekunki her Wilfreda beda dbaly o ich zdrowie i dlugowiecznosc :D ale znajac historie Wilczego Szanca albo nawet lepiej - lotniska w BER, to raczej nie ma powodu do radosci.. finiszu i fety z okazji otwarcia moge nie dozyc, choc mam 34 lata :D
p.s piszac Polaczki, masz tez na mysli siebie? Pojechales sobie wlasnie, czy juz cieszysz sie niemieckim paszportem, pomykajac golfem 3 do tyry przy truskawkach, wielki her Carl? A teraz oczy w podloge, klawiatura na biurko i ksiazke lepiej poczytaj, polaczku..
Carl 2019-02-28 13:00   
Carl - Profil Carl
Jak zwykle, polaczki nie potrafia. Polskie lotnisko przebuduje firma niemiecka, notabene jedna z budujacych Wilczy Szaniec 80 lat wczesniej.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama