×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta zostanie pierwszym użytkownikiem boeinga 797?


Delta Air Lines rozmawia z Boeingiem na temat modelu 797 - informuje "Puget Sound Business Journal". Amerykański przewoźnik chciałby zostać pierwszym użytkownikiem nowego samolotu, który mógłby wkrótce zastąpić przestarzałe boeingi 757 i 767.


Delta jest w pilnej potrzebie stopniowego wycofywania ponad 20-letnich boeingów 757 i 767. Amerykański producent wciąż nie podjął oficjalnej decyzji, co do rozpoczęcia projektu 797, ta ma zostać podjęta do 2020 r., a pierwsze samoloty mogłyby rozpocząć służbę w 2025 r. Według założeń miałyby to być małe samolot szerokokadłubowy wielkości boeingów 767, ale w przeciwieństwie do starej generacji zużywałyby dużo mniej paliwa i dysponowały większym zasięgiem. Nowe boeingi byłyby zoptymalizowane pod kątem lotów od 4 do 8 godzin na trasach transatlantyckich czy transkontynentalnych. Do przyszłego roku Boeing zbada czy rynkowy popyt na nowe samoloty jest wystarczający do rozpoczęcia produkcji. Kluczowym odbiorcą byłyby linie amerykańskie, które muszą znaleźć zastępcę dla swoich starszych samolotów. Swoje zainteresowanie wyraził też m.in. australijski Qantas. 

fot. mat. prasowe
gość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie