British Airways: kolejne jubileuszowe malowanie na 100 lat linii

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
28 lutego 2019 09:26
Linie lotnicze British Airways ujawniły drugi wzór malowania samolotu, który został wybrany dla uczczenia setnej rocznicy powstania przedsiębiorstwa. Tym razem do przyozdobienia wybrano airbusa A319, który otrzyma barwy British European Airways.
Reklama

British European Airways (BEA) to krótkodystansowe linie lotnicze, które były przodkiem dzisiejszych British Airways. Airbus A319 o rejestracji G-EUPJ dotarł do lakierni IAC na lotnisku Shannon w zeszły weekend. To właśnie tam samolot otrzyma malowanie BEA, linii która operowała w latach 1959 i 1968 na trasach krajowych i europejskich. Wzór, który ma znaleźć się na kadłubie niewielkiego airbusa będzie jednak odbiegał nieco od oryginału, ponieważ z uwagi na wymogi przepisów co do odbiciowości powierzchni skrzydeł, górna część płatów będzie szara, a nie jak w połowie XX wieku czerwona. Samolot wróci do bazy w Heathrow w przyszłym miesiącu i rozpocznie w nowych barwach loty na trasach w Wielkiej Brytanii i Europie, podobnie jak pierwowzory z BEA. Maszyna utrzyma nowe „stare” malowanie do czasu odejścia ze służby w przyszłym roku.

Ogłoszenie nowego jubileuszowego malowania na kolejnym samolocie we flocie British Airways nastąpiło niedługo po wejściu do służby boeinga 747 przyozdobionego we wzór British Overseas Airways Corporation, który wylądował na Heathrow po powrocie z lakierni w zeszły poniedziałek.
- Było bardzo dużo plotek odnośnie naszego kolejnego jubileuszowego malowania, więc to świetne uczucie móc wreszcie ogłosić te ekscytujące wieści - powiedział Alex Cruz, członek zarządu i dyrektor generalny British Airways. -BEA jest ważną częścią naszej historii i jestem przekonany, że tak wielu naszych klientów jak i kolegów z firmy będzie miało okazję do miłych wspomnień gdy znajdą się na pokładzie tego samolotu. Jesteśmy pewni, że to malowanie pozwoli wspomnieć historię nie tylko British Airways ale całego brytyjskiego lotnictwa. Nie ma przecież lepszej okazji do przypomnienia tego wspaniałego okresu w naszej historii niż stulecie powstania linii, podczas którego na równi świętujemy naszą przeszłość jak i patrzymy w przyszłość. Nie mogę doczekać się chwili gdy A319 w malowaniu BEA wzbije się w powietrze.

British Airways planuje ujawnienie w niedługim czasie kolejnych historycznych wzorów, które przyozdobią maszyny przewoźnika z okazji stulecia, ale będą one trafiały jedynie na maszyny już będące we flocie linii. Nowe maszyny mają otrzymywać aktualne malowanie Chatham Dockyard.

W ramach świętowania stu lat historii linii British Airways planuje całą serię wydarzeń promocyjnych. Poza wspominaniem przeszłości przewoźnik zainagurował program BA2119, który ma prowadzić do debaty na temat przyszłości lotnictwa, wykorzystania odnawialnych źródeł energii, rozwoju karier w branży lotniczej oraz tego jak zapewnić klientom jak najlepsze wrażenia towarzyszące podróży. Linia chce też przy współudziale ekspertów wybrać na sto lat British Airways stu wielkich Bytyjczyków, ludzi z całego kraju, którzy kształtują obecnie funkcjonowanie kraju i odpowiadają za jego sukcesy. Poza tym na klientów linii czekają specjalne loty, a także inne niespodzianki.
Świętowanie stulecia zbiega się z realizacją planu pięcioletniej inwestycjo o wartości 6,5 mld funtów, w ramach której British Airways chce zadbać o komfort swoich klientów. W ramach tych działań każdy fotel otrzyma gniazda do ładowania urządzeń elektronicznych, a na pokładach samolotów linii zagości wysokiej klasy sieć Wi-Fi. Linia odnowi wnętrza 128 maszyn długodystansowych i odbierze 72 nowe samoloty. Ponadto do oferty wprowadzone zostaną komfortowe fotele Club World.
fot. mat. prasowe British Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama