×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian po 70 dniach odzyskał swój samolot z Iranu


Boeing 737 MAX, latający dla Norwegian Airlines, który był uziemiony w Iranie na ponad 2 miesiące po awaryjnym lądowaniu wreszcie wrócił do swojej bazy w Szwecji.


Maszyna o której mowa to Boeing 737 MAX, który 14 grudnia 2018 roku wykonywał rejs z Dubaju do Oslo. Podczas lotu wykryto problemy z jednym z silników, przez co załoga była zmuszona do awaryjnego lądowania w miejscowości Shiraz w Iranie. 186 pasażerów i 6 członków załogi wróciło do Norwegii już następnego dnia, natomiast samolot pozostał w Iranie na 70 dni. 

Maszyna nie mogła zostać naprawiona z powodu nałożonych na Iran amerykańskich sankcji, które zabraniają eksportu chociażby elementów lotniczych do tego państwa. Problem transportu nowego silnika spowodował, że samolot musiał poczekać na lotnisku w Shiraz do uzyskania zgody ze strony rządu Stanów Zjednoczonych.

Norwegian od razu zwrócił się do Boeinga i Urzędu Nadzoru nad Zagranicznymi Aktywami w USA, aby rozwiązać problem i jak najszybciej przywrócić samolot do służby. Procedura niestety przedłużyła się z powodu trwającego pod koniec grudnia i w styczniu br. zawieszenia działania amerykańskiego rządu federalnego. 

Fot. Wikimediagość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie