Austrian reaguje na ekspansję lowcostów

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
26 lutego 2019 08:53
1 komentarz
Austrian Airlines reaguje na rosnącą konkurencję ze strony niskokosztowych przewoźników na wiedeńskim lotnisku. Od 1 maja br. przewoźnik poleci częściej do Paryża, Amsterdamu i Kopenhagi.
Reklama

Linia doda dodatkowe 12 lotów w tygodniu na trasie do Paryża, co oznacza, że łączna oferta wyniesie 39 rejsów tygodniowo. Amsterdam zyska dodatkowy lot wykonywany raz dziennie, dzięki czemu Austrian będzie latać na tej trasie 34 razy w tygodniu. Z kolei do Kopenhagi przewoźnik wykona o cztery rejsy tygodniowo więcej, łącznie latając do stolicy Danii 31 razy w tygodniu.

Wcześniej przewoźnik ogłosił zwiększenie częstotliwości do 263 rejsów tygodniowo na trasach do Niemiec. Poza tym 29 kwietnia br. wystartuje połączenie do Montrealu wykonywane boeingami 767-300ER. Wzrośnie również częstotliwość na trasach do Los Angeles, Nowego Jorku-JFK i Tokio-Narita.


W ubiegłym roku port lotniczy w Wiedniu obsłużył 6,4 mln pasażerów linii niskokosztowych, co stanowi znaczący 60 proc. wzrost w skali roku. Udział przewoźników lowcostowych na tym lotnisku wynosi 24 proc. i ciągle rośnie.

Spośród przewoźników niskokosztowych bazy operacyjne na wiedeńskim lotnisku mają Laudamotion, Level oraz Wizz Air.

fot. mat. prasowe


Reklama

Ostatnie komentarze

gość_03df9 2019-02-27 19:01   
gość_03df9 - Profil gość_03df9
Zwiększenie liczby połączeń ma być reakcja na wejście LCC? A skąd taki wniosek? Gdyby obniżyli ceny to byłoby logiczne, ze reagują na LCC, ale zwiększenie liczby połączeń to raczej odpowiedz na większe zapotrzebowanie na przewozy, co to ma wspólnego z LCC?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama