×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian reaguje na ekspansję lowcostów


Austrian Airlines reaguje na rosnącą konkurencję ze strony niskokosztowych przewoźników na wiedeńskim lotnisku. Od 1 maja br. przewoźnik poleci częściej do Paryża, Amsterdamu i Kopenhagi.


Linia doda dodatkowe 12 lotów w tygodniu na trasie do Paryża, co oznacza, że łączna oferta wyniesie 39 rejsów tygodniowo. Amsterdam zyska dodatkowy lot wykonywany raz dziennie, dzięki czemu Austrian będzie latać na tej trasie 34 razy w tygodniu. Z kolei do Kopenhagi przewoźnik wykona o cztery rejsy tygodniowo więcej, łącznie latając do stolicy Danii 31 razy w tygodniu. 

Wcześniej przewoźnik ogłosił zwiększenie częstotliwości do 263 rejsów tygodniowo na trasach do Niemiec. Poza tym 29 kwietnia br. wystartuje połączenie do Montrealu wykonywane boeingami 767-300ER. Wzrośnie również częstotliwość na trasach do Los Angeles, Nowego Jorku-JFK i Tokio-Narita. 


W ubiegłym roku port lotniczy w Wiedniu obsłużył 6,4 mln pasażerów linii niskokosztowych, co stanowi znaczący 60 proc. wzrost w skali roku. Udział przewoźników lowcostowych na tym lotnisku wynosi 24 proc. i ciągle rośnie. 

Spośród przewoźników niskokosztowych bazy operacyjne na wiedeńskim lotnisku mają Laudamotion, Level oraz Wizz Air. 

fot. mat. prasowe

gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie