Boeing poprawi zarządzanie załogami w Royal Air Maroc

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
22 lutego 2019 09:45
Amerykański gigant przemysłu lotniczego, Boeing powiadomił, że zawarł z Royal Air Maroc umowę o wykorzystaniu przez linię narzędzia Boeing AnalytX w celu wdrożenia metod poprawy efektywności zarządzania załogami i operacjami lotniczymi.
Reklama

Royal Air Maroc będzie pierwszą linią lotniczą w Afryce, która wykorzysta zaawansowane narzędzia analityczne Boeinga poprawiające efektywność zarządzania załogami. Wśród dostępnych funkcjonalności znajdują się między innymi narzędzie do doboru załóg w pary, układania grafików, a także "śledzenia" załóg podczas pracy. Dzięki takim udogodnieniom przewoźnik może skuteczniej wykorzystać dostępne zasoby, a także reagować sprawniej w sytuacji niecodziennej, gdy trzeba choćby skompletować naprędce zapasową załogę. Na razie Royal Air Maroc wdroży wyżej wymienione trzy moduły, ale nie jest wykluczone rozszerzenie pakietu wykorzystywanych narzędzi w przyszłości.


- Jesteśmy podekscytowani mogąc wdrożyć w Royal Air Maroc najbardziej zaawansowane narzędzia analityczne, które wesprą działalność operacyjną tego przewoźnika - powiedział Ihssane Mounir, wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w Boeingu. - Nasze rozwiązania do optymalizacji pracy załóg zostały stworzone aby pomagać naszym klientom w poprawie standardu zarządzania personelem w całej flocie.


Narzędzie do dobierania załóg w pary pomaga przewoźnikom na zoptymalizowanie podziału obowiązków, poprawiając tym samym efektywność zarządzania załogami i podnosząc ogólny poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnym zmniejszaniu kosztów. Zaproponowane przez Boeinga metody układania grafików dają liniom możliwość planowania czasu pracy z uwzględnieniem ograniczeń kodeksowych i jednoczesnym zwróceniem uwagi na indywidualne preferencje poszczególnych pracowników. Narzędzie do "śledzenia" pracowników pozwalają na szybkie wykrywanie i rozwiązywanie problemów związanych z nieplanowanymi zmianami w grafiku i czasie pracy załóg. Pakiet Boeing AnalytX Crew Optimization jest dostarczany przez spółkę zależną Boeinga - Jeppesena.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama