×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Budapeszt zyska połączenie do Szanghaju


Chińskie linie Shanghai Airlines ogłosiły nowe połączenie z Budapesztu do Szanghaju. Jest to pierwsze połączenie tych linii do Europy.


Loty na nowej trasie zostaną zainaugurowane 7 czerwca. Połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu przy pomocy samolotów B787-9 Dreamliner. Samoloty chińskiego przewoźnika oferują łącznie 285 miejsc: 4 w klasie pierwszej, 26 w klasie biznes, 28 w klasie ekonomicznej premium i 227 miejsc w klasie ekonomicznej. Linia posiada we flocie trzy Dreamlinery i oczekuje na dostawę kolejnych siedmiu. Zamówienie na samoloty boeinga zostało złożone przez linie China Eastern, do których należy marka Shanghai Airlines.

Harmonogram lotów na nowej trasie przedstawia się następująco:
  • Szanghaj - Budapeszt 
  • Szanghaj-Pudong 00:40 - 06:00 Budapeszt (--3-5-7)
  • Budapeszt 12:30 - 04:50 + 1 Szanghaj-Pudong (--3-5-7)

Shanghai Airlines będą druga linią lotniczą po PLL LOT w budapesztańskim porcie, operującą boeingami 787. Połączenie do Szanghaju będzie również drugą trasą z Budapesztu do Chin. Loty do Pekinu z portu lotniczego im. Ferenca Liszta wykonują linie Air China. 

Założone w 1985 roku linie Shanghai Airlines z siedzibą w Szanghaju są własnością China Eastern, działają jednak pod odrębną marką. Linia lata do ponad 140 miast - głównie w Chinach i państwach sąsiadujących. Na flotę przewoźnika składa się obecnie 105 samolotów w tym 97 boeingów 737 (w tym 10 samolotów 737 MAX 8), 5 airbusów A330 i 3 boeingi 787-9.

Fot. Boeing Media


gość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie