×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways wycofa wszystkie A380


Narodowy katarski przewoźnik zobowiązał się, że do 2024 r. wycofa wszystkie airbusy A380, które obecnie wykorzystuje do operacji pasażerskich.


Jak niedawno informowaliśmy, Airbus zdecydował o zakończeniu produkcji największego pasażerskiego samolotu świata, a ostatni airbus A380 ma zostać dostarczony w 2021 roku. W związku z tym Qatar Airways poinformował o planach wycofania A380 na rzecz modelu 777x, który wkrótce ma dołączyć do floty przewoźnika, oznacza to, że dni A380 w Qatar Airways są policzone.

Qatar Airways użutkuje obecnie 10 sztuk modelu gigantycznego A380 - pierwszy został dostarczony w 2014 r,, natomiast ostatni w 2018 roku.

Jeżeli chodzi o A380, podjeliśmy decyzję o wycofaniu ich z użytkowania w dziesiątą rocznicę otrzymania pierwszej sztuki tego modelu. Wycofamy je, kiedy tylko nasze zobowiązania finansowe związane z airbusami A380 zostaną spełnione, pójdą. Jak na razie nie widzimy dla nich przyszłości na rynku wtórnym - powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.


Co ciekawe, w ostatnim czasie Hi Fly wyraził zainteresowanie w możliwości użytkowania używanych A380 na zasadzie wet-lease. Wygląda jednak na to, że Hi Fly potrzebowałby samolotów teraz, a nie kiedy Qatar Airways zamierza wycofać swoje airbusy.

Qatar Airways wyposażył swoje airbusy A380 w fotele dla 517 pasażerów, w tym dla 8 osób w klasie pierwszej, 48 w klasie biznes oraz 461 w klasie ekonomicznej, podzielonych pomiędzy górnym i dolnym pokładem.

Fot.: Piotr Bożykgość_96ee2 - Profil
gość_96ee2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie