×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Orlen rozbuduje lotniskowy skład paliw


W piątek (15.02) spółka Orlen Aviation z grupy PKN Orlen ogłosiła postępowanie przetargowe na rozbudowę składu paliw lotniczych na lotnisku w Katowicach. Termin składania ofert mija 28 lutego.


Jak dowiadujemy się z ogłoszenia o zamówieniu, rozbudowa składu paliw na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice ma zostać przeprowadzona bardzo sprawnie. Zamawiający określił termin zakończenia prac na 30 sierpnia 2019, ale tylko pod warunkiem, że Orlen Aviation będzie w stanie uzyskać pozwolenie na budowę do końca maja. Kontrakt poza pracami budowlanymi polegać będzie na przygotowaniu projektów wykonawczych i zadbaniu o niezbędne procedury urzędowe, w tym uzyskanie pozwolenia na użytkowanie instalacji. W ramach prac, na które rozpisano przetarg, na katowickim lotnisku mają znaleźć się cztery nowe naziemne zbiorniki paliwa lotniczego JET-A1, każdy mogący pomieścić 100 m. sześc., a także pełna infrastruktura hydrauliczna. Ponadto zamówienie mówi o wymogu wykonania również instalacji przeciwpożarowej ze zbiornikiem na 400 m. sześć. wody, a także pompowni kontenerowej i miejsc postojowych.

Cysterna Petrolotu w Katowicach w 2010 roku

Katowickie zamówienie to już druga w tym roku inwestycja Orlen Aviation w składy paliw na polskich lotniskach. W styczniu spółka informowała o trwającej procedurze wyboru najkorzystniejszej oferty na podobne wykonanie czterech stumetrowych zbiorników na lotnisku Warszawa-Modlin. Na tym lotnisku również powstanie cała niezbędna infrastruktura (drogowa, elektryczna, hydrauliczna), a także stanowiska do załadunku i rozładunku cystern. W Modlinie zakładany termin realizacji jest nieco dłuższy, wykonawca będzie miał czas na oddanie przedmiotu zamówienia do końca roku.

Orlen Aviation to spółka należąca w całości do PKN Orlen znana do pierwszej połowy 2017 roku pod nazwą Petrolot. Została ona założona w 1997 roku. Firma zajmuje się magazynowaniem paliw lotniczych na lotniskach i obsługuje samoloty podczas tankowania. Orlen Aviation ma swoje bazy paliwowe na 11 polskich lotniskach, a także w największym w Czechach porcie lotniczym im. Vaclaca Havla w Pradze. Łączna pojemność zbiorników w zasobach spółki to 18 tys. m. sześc.fot. mat. prasowe, wikimedia (CC)gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie