Rejsy Zielona Góra-Warszawa wypromują województwo lubuskie

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
19 lutego 2019 10:00
15 komentarzy
Województwo lubuskie chce się promować za pomocą połączeń lotniczych pomiędzy Zieloną Górą a Lotniskiem Chopina w Warszawie. Marszałek lubuskiego sejmiku ogłosił przetarg w tej sprawie.
Reklama

8 lutego br. urząd marszałkowski ogłosił przetarg na promocję województwa lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska Zielona Góra/Babimost do Lotniska Chopina w Warszawie w liczbie 10 rejsów tam i z powrotem tygodniowo. Rejsy mają być wykonywane samolotami mogącymi zabrać na pokład, co najmniej 50 pasażerów. Reklama województwa ma trwać 21 miesięcy, czyli do końca grudnia 2020 r.

Akcja promocyjna w całym okresie trwania umowy ma obejmować 6 różnych działań. Po pierwsze zwycięzca przetargu zamieści baner reklamujący województwo lubuskie na głównej stronie swojego portalu internetowego we wszystkich jej wersjach językowych. Po drugie przewoźnik umieści informację promocyjną o województwie na biletach i kartach pokładowych generowanych online. Po trzecie Lubuskie będzie promowane w magazynie pokładowym przewoźnika. Po czwarte linia lotnicza wyślę mailing z wiadomością promującą województwo i port lotniczy Zielona Góra – Babimost. Po piąte oferent zamieści posty promujące województwo i zielonogórskie lotnisko w mediach społecznościowych. Wreszcie, po szóste przewoźnik wyświetli na monitorach systemu rozrywki pokładowej we wszystkich swoich samolotach spoty lub reklamy promujące województwo lubuskie.


Przetarg przewiduje dwa kryteria oceny oferty. Pierwsze ma charakter jakościowy i zależy od ilości odsłon głównej strony internetowej oferenta w 2018 r. Waga tego kryterium to 40 proc. Pozostałe procenty przyznane zostały cenie. Oferty w języku polskim należy składać do godz. 11: 00 w dniu 13 marca br.

Tak określone warunki przetargu eliminują z niego praktycznie wszystkie tanie linie lotnicze, które nie dysponują systemami rozrywki pokładowej, a zdecydowana większość z nich nie oferuje w samolotach żadnych publikacji i magazynów. Wygrać przetarg może, zatem tylko tzw. tradycyjna linia lotnicza. Trudno sobie wyobrazić, żeby mógł to być inny przewoźnik niż LOT. I właśnie przetarg ma na celu zapewnienie kontynuacji połączeń na trasie Zielona Góra – Warszawa przez naszego narodowego przewoźnika.

Należy wyrazić nadzieję, że połączenia regionu lubuskiego ze stolicą odbywać się będą z większą regularnością niż miało to miejsce w ostatnim kwartale 2018 r. Przypomnijmy, że obecnie LOT lata z Warszawy do Zielonej Góry 5 razy w tygodniu na tzw. nocowanie. Samoloty Bombardier Q400 startują z Okęcia o 22: 45, a w drogę powrotną na Mazowsze ruszają następnego dnia z samego rana o godz. 5:40.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ffeee 2019-03-19 09:25   
gość_ffeee - Profil gość_ffeee
@Marcin14, do tego dolicz przychód z biletów kupowanych przez pasażerów
Marcin14 2019-03-19 02:35   
Marcin14 - Profil Marcin14
14,9 mln to mniej więcej 15.000 zł za lot i około 300 zł za pasażera w każdą stronę (oczywiście to duże przybliżenia, ale chciałem zobrazować kontrakt). Nie zdziwiłbym się, gdyby nawet przy takich warunkach połączenie okazało się nierentowne.
lysypiotr76 2019-03-18 23:41   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
LOT będzie obsługiwał nadal połączenia na trasie Warszawa-Zielona Góra-Warszawa. Jako jedyni złożyli ofertę która de facto była ,,skrojona'' pod narodowego przewoźnika. 14,9 mln zł LOT dostanie za kolejne 21 miesięcy obsługi tej trasy. Od czerwca samolot będzie latał na trasie 10 razy w tygodniu.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama