×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rejsy Zielona Góra-Warszawa wypromują województwo lubuskie


Województwo lubuskie chce się promować za pomocą połączeń lotniczych pomiędzy Zieloną Górą a Lotniskiem Chopina w Warszawie. Marszałek lubuskiego sejmiku ogłosił przetarg w tej sprawie.


8 lutego br. urząd marszałkowski ogłosił przetarg na promocję województwa lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych operujących z lotniska Zielona Góra/Babimost do Lotniska Chopina w Warszawie w liczbie 10 rejsów tam i z powrotem tygodniowo. Rejsy mają być wykonywane samolotami mogącymi zabrać na pokład, co najmniej 50 pasażerów. Reklama województwa ma trwać 21 miesięcy, czyli do końca grudnia 2020 r. 

Akcja promocyjna w całym okresie trwania umowy ma obejmować 6 różnych działań. Po pierwsze zwycięzca przetargu zamieści baner reklamujący województwo lubuskie na głównej stronie swojego portalu internetowego we wszystkich jej wersjach językowych. Po drugie przewoźnik umieści informację promocyjną o województwie na biletach i kartach pokładowych generowanych online. Po trzecie Lubuskie będzie promowane w magazynie pokładowym przewoźnika. Po czwarte linia lotnicza wyślę mailing z wiadomością promującą województwo i port lotniczy Zielona Góra – Babimost. Po piąte oferent zamieści posty promujące województwo i zielonogórskie lotnisko w mediach społecznościowych. Wreszcie, po szóste przewoźnik wyświetli na monitorach systemu rozrywki pokładowej we wszystkich swoich samolotach spoty lub reklamy promujące województwo lubuskie. 


Przetarg przewiduje dwa kryteria oceny oferty. Pierwsze ma charakter jakościowy i zależy od ilości odsłon głównej strony internetowej oferenta w 2018 r. Waga tego kryterium to 40 proc. Pozostałe procenty przyznane zostały cenie. Oferty w języku polskim należy składać do godz. 11: 00 w dniu 13 marca br. 

Tak określone warunki przetargu eliminują z niego praktycznie wszystkie tanie linie lotnicze, które nie dysponują systemami rozrywki pokładowej, a zdecydowana większość z nich nie oferuje w samolotach żadnych publikacji i magazynów. Wygrać przetarg może, zatem tylko tzw. tradycyjna linia lotnicza. Trudno sobie wyobrazić, żeby mógł to być inny przewoźnik niż LOT. I właśnie przetarg ma na celu zapewnienie kontynuacji połączeń na trasie Zielona Góra – Warszawa przez naszego narodowego przewoźnika. 

Należy wyrazić nadzieję, że połączenia regionu lubuskiego ze stolicą odbywać się będą z większą regularnością niż miało to miejsce w ostatnim kwartale 2018 r. Przypomnijmy, że obecnie LOT lata z Warszawy do Zielonej Góry 5 razy w tygodniu na tzw. nocowanie. Samoloty Bombardier Q400 startują z Okęcia o 22: 45, a w drogę powrotną na Mazowsze ruszają następnego dnia z samego rana o godz. 5:40.gość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie