Great Dane Airlines. Nowa linia lotnicza w Danii

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 lutego 2019 09:11
Już w czerwcu br. Great Dane Airlines ma wykonać swoje pierwsze loty z lotniska w Aalborg.
Reklama
Przewoźnik wystartuje z dwoma 118-osobowymi embraerami 195, ośmioma pilotami i dwunastoma członkami załogi pokładowej. Połączenia mają być skierowane przede wszystkim do klientów biznesowych, ale samoloty mają obsługiwać także wakacyjne loty czarterowe przy współpracy z biurami podróży.

Pierwszymi regularnymi połączeniami Dane Airlines są Nice (raz w tygodniu), Dublin (raz w tygodniu) oraz Edynburg (trzy razy w tygodniu), natomiast we współpracy z Bravo Tours embraery polecą do Palma de Mallorca, Rodos, Chanii i Warny.

Ceny biletów mają rozpoczynać się od 75 dolarów za bilet w jedną stronę na trasie do Nicei oraz od 85 dolarów za lot do Irlandii i Szkocji. Rezerwacja miejsc i bagaż rejestrowany będą możliwe w droższej taryfie - wraz z możliwością zmiany rezerwacji. Sprzedaż biletów rozpocznie się 1 marca.


- W Great Dane Airlines skupimy się na potrzebach firm czarterowych i postaramy się być elastyczni w stosunku do ich życzeń i potrzeb. Doszliśmy do wniosku, że Północna Europa oferuje niewiele w zakresie lotów czarterowych i regularnych regionalnych lotów odrzutowcami ze 100 do 120 miejscami na pokładzie. To dało nam pomysł, aby założyć linię lotniczą z silnymi korzeniami w Północnej Jutlandii - powiedział Thomas Hugo Mølle, prezes przewoźnika, który dotychczas pracował na lotnisku w Aalborg jako dyrektor ds. zgodności.

Celem przewoźnika jest stałe zwiększanie ilości bezpośrednich połączeń z Jutlandii do najpopularniejszych europejskich - zwraca on bowiem uwagę, że region jest transportowo znacznie zdominowany przez Kopenhagę, gdzie odlatuje codziennie nawet 3/4 pasażerów podróżujących z Aalborg.

Fot.: Great Dane Airlines
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy