×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Great Dane Airlines. Nowa linia lotnicza w Danii


Już w czerwcu br. Great Dane Airlines ma wykonać swoje pierwsze loty z lotniska w Aalborg.


Przewoźnik wystartuje z dwoma 118-osobowymi embraerami 195, ośmioma pilotami i dwunastoma członkami załogi pokładowej. Połączenia mają być skierowane przede wszystkim do klientów biznesowych, ale samoloty mają obsługiwać także wakacyjne loty czarterowe przy współpracy z biurami podróży. 

Pierwszymi regularnymi połączeniami Dane Airlines są Nice (raz w tygodniu), Dublin (raz w tygodniu) oraz Edynburg (trzy razy w tygodniu), natomiast we współpracy z Bravo Tours embraery polecą do Palma de Mallorca, Rodos, Chanii i Warny. 

Ceny biletów mają rozpoczynać się od 75 dolarów za bilet w jedną stronę na trasie do Nicei oraz od 85 dolarów za lot do Irlandii i Szkocji. Rezerwacja miejsc i bagaż rejestrowany będą możliwe w droższej taryfie - wraz z możliwością zmiany rezerwacji. Sprzedaż biletów rozpocznie się 1 marca.


- W Great Dane Airlines skupimy się na potrzebach firm czarterowych i postaramy się być elastyczni w stosunku do ich życzeń i potrzeb. Doszliśmy do wniosku, że Północna Europa oferuje niewiele w zakresie lotów czarterowych i regularnych regionalnych lotów odrzutowcami ze 100 do 120 miejscami na pokładzie. To dało nam pomysł, aby założyć linię lotniczą z silnymi korzeniami w Północnej Jutlandii - powiedział Thomas Hugo Mølle, prezes przewoźnika, który dotychczas pracował na lotnisku w Aalborg jako dyrektor ds. zgodności.

Celem przewoźnika jest stałe zwiększanie ilości bezpośrednich połączeń z Jutlandii do najpopularniejszych europejskich - zwraca on bowiem uwagę, że region jest transportowo znacznie zdominowany przez Kopenhagę, gdzie odlatuje codziennie nawet 3/4 pasażerów podróżujących z Aalborg.

Fot.: Great Dane Airlinesgość_69048 - Profil
gość_69048
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie