Ryanair chce rozwijać się w Czarnogórze

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
13 lutego 2019 09:45
Jak informuje portal ex-yu aviation, Gary Butler, dyrektor ds. rozwoju siatki Ryanaira w ubiegłym tygodniu spotkał się z Danilo Orlandiciem, dyrektorem generalnym spółki zarządzającej lotniskami w Czarnogórze.
Reklama

Spotkanie poświecone było dyskusji na temat możliwości dalszego rozwoju w tym kraju - informował bałkański portal.

Do tej pory przewoźnik na nadchodzący sezon letni zapowiedział ogłoszenie tylko jednej trasy - do Bolonii - na której loty zostaną zainaugurowane 1 kwietnia. Ponadto między Stuttgartem i Podgoricą polecą samoloty spółki zależnej Ryanaira - Laudamotion.

Ze złożonych wcześniej deklaracji wynika, że największa tania linia lotnicza w Europie w obecnym rok przewiezie na trasach z i do Podgoricy 175 tys. pasażerów. Wśród dostępnych kierunków oprócz Bolonii i Stuttgartu są: Berlin, Bruksela-Charleroi, Londyn-Stansted, Sztokholm-Skavsta i Wrocław. Łącznie od momentu wejścia do Czarnogóry Ryanair przewiózł ponad 500 tys. pasażerów i jest największym low-costem na rynku i trzecią co do wielkości linią - po Montenegro Airlines i Air Serbia.


O rozwoju Ryanaira w Czarnogóry jest głośno od dłuższego czasu - linia potwierdzała w przeszłości zainteresowanie lotami do Tivatu - położonego w sąsiedztwie największej atrakcji turystycznej tego kraju - Boki Kotorskiej.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani włączeniem Tivat do naszej siatki połączeń. Jest to jedno z lotnisk, które jest dla nas bardzo atrakcyjne. W okresie letnim popyt na loty do Czarnogóry jest bardzo duży, podczas gdy w okresie zimowym większą popularnością cieszą się loty w przeciwnym kierunku. To dla nas dobre połączenie - czytamy w informacji prasowej przesłanej bałkańskiemu portalowi.

Według czarnogórskiego rządu, przewoźnik w żaden sposób nigdy nie był i nie będzie dotowany.

fot.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama