Swissport wykupi udziały Air France w konsorcjum cargo na Heathrow

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
13 lutego 2019 10:23
Szwajcarska spółka zajmująca się obsługą handlingową, Swissport, zgodziła się na wykupienie udziałów Air France w konsorcjum, w ramach którego oba podmioty zarządzały handlingiem cargo na londyńskim lotnisku Heathrow.
Reklama

Swissport, mający swoją siedzibę w Zurychu, ogłosił w poniedziałek (11.02), że przejmie od Air France 50 proc. udziałów w Heathrow Cargo Handling i stanie się wyłącznym właścicielem tego przedsiębiorstwa. Spodziewany termin zawarcia umowy to pierwsza połowa 2019 roku, a konkretne daty zależą od uzyskania wymaganych zgód regulatorów rynku. Szczegóły dotyczące wartości transakcji nie zostały ujawnione.


Air France i Swissport zapewniając usługi handlingowe na lotnisku Heathrow pracowali razem od 1995 roku. Swissport twierdzi, że przejęcie udziałów Air France pozwoli firmie na dokonanie kolejnych inwestycji w sector usług cargo na Heathrow, gdzie przedsiębiorstwo zatrudnia 120 pracowników w dwóch obiektach magazynowych. W ubiegłym roku konsorcjum obsłużyło ponad 150 tys. ton cargo, co stanowiło wynik lepszy o 7 proc. od roku 2017.


- Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że dzięki temu selektywnemu przejęciu możemy nieco bardziej globalnie zając się naszą działalnością w sektorze usług cargo - powiedział Luzius Wirth, wiceprezes Swissport na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. - Na bazie 20 lat doświadczeń i sukcesów w prowadzeniu biznesu wspólnie z Air France Swissport dotarł teraz do etapu, w którym ma odpowiednie warunki do dalszego rozwoju i wzmacniania swojej oferty na londyńskim lotnisku Heathrow - dodał Wirth.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama