Laudamotion podwoi flotę A320 na Majorce

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
13 lutego 2019 08:50
7 komentarzy
Linie lotnicze Laudamotion o austriackich korzeniach, należące teraz do irlandzkiego niskokosztowego Ryanaira, planują od czerwca dwukrotne powiększenie floty airbusów A320 stacjonujących w bazie w Palma de Mallorca.
Reklama

Prawdopodobnym wytłumaczeniem takiego posunięcia przewoźnika jest chęć wykorzystania szansy na wzmocnienie swojej pozycji na tej hiszpańskiej wyspie po tym jak Norwegian zamknął tam swoją bazę, a także po tym jak doszło do bankructwa Germanii, która również miała tam bazę. Laudamotion podkreśla, że nowe samoloty w Palma de Mallorca pozwolą nie tylko obsłużyć nowe połączenia linii, ale zaproponować też posady byłym pracownikom Germanii i Norwegiana, którzy zamieszkują na wyspie.


- Wraz z wprowadzeniem wielu nowych tras i dzięki zwiększeniu częstotliwości istniejących połączeń, możemy szybko odpowiedzieć na zmiany zachodzące na rynku oraz rosnący popyt na nasze usługi i doskonale przygotować się na nadchodzące lato - powiedział Andreas Gruber, dyrektor zarządzający Laudamotion.

Szef Ryanaira, który przejął w zeszłym roku austriacką linię, Michael O’Leary zauważył ostatnio, że na europejskim rynku rodzi się potencjał rozwoju dla Ryanaira i Laudamotion, szczególnie w sytuacji gdy inne linie zmniejszają swoją ofertę. Wniosek ten sformułował on po ogłoszeniu przez Norwegiana planu zamknięcia baz we Włoszech i Hiszpanii. Norwegian będący dla Ryanaira sporą konkurencją słabo podsumował rok 2018.

- Musimy działać szybko, aby wykorzystać stające przed name okazje, tym bardziej, że większość linii ogranicza swoje plany rozwoju - skomentował O’Leary. - Inni się kurczą, my rośniemy.


W nadchodzących tygodniach spodziewana jest też decyzja Laudamotion o otwarciu nowych baz w Europie wschodniej i zachodniej. O’Leary zapowiedział, że w każdej mogą znaleźć się po trzy samoloty, a prawdopodobne lokalizacje to Węgry, Polska, kraje bałtyckie oraz Portugalia i Hiszpania. W nadchodzącym sezonie letnim Laudamotion będzie operować flotą 21 airbusów A320 i 4 boeingów 737-800 wypożyczonych od Ryanaira w formule wet-lease.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_be086 2019-02-14 15:12   
gość_be086 - Profil gość_be086
A klientom którzy nie chcą latać Ryanairem, Lauda Motion może kojarzyć się z czymś lepszym .
adam1987 2019-02-14 08:42   
adam1987 - Profil adam1987
@pszn oni tej linii nie stworzyli tylko kupili. Laudamotion posiada sporo dobrych slotów, często na przepełnionych lotniskach, posiada załogę, z której zdobyciem ryanair miał jeszcze niedawno problem, ma airbusy (teoretycznie może to polepszyć pozycję negocjacyjną ryana przy zakupie kolejnych boeingów), działa na atrakcyjnym rynku, na którym ryanowi średnio idzie.
gość_0fade 2019-02-14 07:26   
gość_0fade - Profil gość_0fade
Kelo, W KTW się Wizzair ogranicza to jest miejsce ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama