×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwie strony internetowe CPK?


Centralny Port Komunikacyjny (CPK) sp. z o.o. funkcjonuje już od kilku miesięcy i wydaje się, że ma aż dwie strony internetowe. Do jednej z nich się jednak nie przyznaje.


W drugiej połowie 2018 r., już po powstaniu koncepcji CPK w Internecie pojawiła się strona pcpk.pl, której główną misją było przekonywanie, że CPK powinno nazywać się Polskim Centralnym Portem Komunikacyjnym, stąd właśnie PCPK. 

Strona, utrzymana w biało-czerwonych barwach, nie odnosi się jednak tylko do zmiany nazwy. Znajdziemy tam informacje o historii projektu, podstawowe liczby dotyczące tej inwestycji, zacytowane wypowiedzi i zdjęcia wiceministra Mikołaja Wilda oraz prezesa Jacka Bartosiaka. Na stronie można też znaleźć mapy komunikacyjne wzięte wprost z „Koncepcji przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność – Centralny Port Komunikacyjny dla Rzeczypospolitej Polskiej”, czyli dokumentu dołączonego do uchwały Rady Ministrów nr 173/2017, uzasadniającego jej podjęcie. Jest nawet zakładka, w której niebawem mają pojawić się szczegóły o zbliżających się przetargach. 


Jednocześnie 12 stycznia 2019 r. w Internecie została utworzona strona cpk.pl, która do dziś (13.02) funkcjonuje, jako strona w budowie. Jest to bez wątpienia domena należąca do CPK sp. z o.o. Na tej, obecnie minimalistycznej, czarno-białej stronie znajdziemy slogan „Łączymy z Europą i Światem”, kilka e-maili oraz informację o prowadzonej rekrutacji. Konrad Majszyk z biura prasowego CPK twierdzi, że spółka nie ma nic wspólnego z pierwszą stroną, o której piszemy, a ich prawdziwy portal zostanie już niedługo zaprezentowany internautom. 

Z danych Krajowego Rejestru Domen wynika, że abonentem pcpk.pl jest Koopress sp. z o.o. z Olsztyna, producent etykiet i opakowań. Zwróciliśmy się z pytaniem do olsztyńskiej spółki. Potwierdziła ona, że jest właścicielem strony, która miała służyć do promocji CPK. gość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie