Sześć lat Emirates w Polsce. Ponad milion pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
11 lutego 2019 09:56
13 komentarzy
Emirates świętują szóstą rocznicę otwarcia połączenia Dubaj-Warszawa. Od inauguracyjnego rejsu w lutym 2013 roku linie przewiozły na trasie ponad 1,1 mln pasażerów w ramach 2,1 tys. lotów w obie strony.
Reklama

Przewoźnik oferuje polskim pasażerom codzienne połączenie bezpośrednie realizowane przez samolot szerokokadłubowy Boeing 777-300ER.

- Szósta rocznica uruchomienia lotów do Warszawy to dla Emirates wyjątkowa data. Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem i cieszymy się na dalszą ścisłą współpracę z partnerami, aby zapewnić wyjątkową obsługę naszym klientom i wspierać krajowy rozwój handlu i turystyki – powiedział Maciej Pyrka, Country Manager Emirates na Polskę.

Na przestrzeni ostatnich lat loty Emirates do Warszawy stwarzały nowe możliwości dla biznesu, handlu i turystyki oraz wzmacniały więzi między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską. Grupa Emirates zatrudnia przeszło 780 Polaków, w tym ponad 640 członków personelu pokładowego i 9 pilotów.


Linie Emirates SkyCargo przewiozły na trasie ponad 35 mln ton ładunku, w tym towarów importowanych takich jak odzież, artykuły elektroniczne, sprzęt medyczny i produkty łatwo psujące się, m.in. ryby tropikalne. Do najważniejszych produktów eksportowanych należą leki, części samochodowe, kosmetyki i produkty higieny osobistej oraz produkty łatwo psujące się takie jak świeże owoce.

Początkowo połączenie realizował Airbus A330, jednak ze względu na rosnące zapotrzebowanie przewoźnik wprowadził na trasie Boeinga 777-300ER, który może przewieźć do 428 pasażerów. Linie Emirates oferują polskim pasażerom bezpośrednie loty do Dubaju, a stamtąd do przeszło 150 kierunków w rozbudowanej siatce połączeń przewoźnika.

Na pokładzie pasażerowie mają do wyboru 4 tys. kanałów rozrywkowych w systemie ice, w tym 40 polskich albumów muzycznych i filmów takich jak Podatek od miłości czy Pewnego razu w listopadzie. Obsługę na najwyższym poziomie gwarantuje wielonarodowy personel pokładowy złożony z 23 tys. przedstawicieli 135 krajów mówiących w przeszło 60 językach. We wszystkich klasach pasażerom przysługuje bezpłatny pakiet 20 MB danych pokładowego Wi-Fi, który zapewni im kontakt z rodziną i przyjaciółmi w czasie lotu.

Samolot rejsu nr EK179 Emirates wyrusza z Dubaju o 8.05 i ląduje w Warszawie o 11.20 czasu lokalnego. Lot powrotny EK180 z Warszawy rozpoczyna się o 13.25 z lądowaniem w Dubaju o 22.05 czasu lokalnego.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
F16 2019-02-14 14:10   
F16 - Profil F16
Jednym z najbardziej pożądanych kierunków z Balic są właśnie ZEA i Katar. O te kierunki upomina się samo lotnisko. Chore prawo to w Arabii Saudyjskiej, Dubaj i Doha to zupełnie inna bajka i nie takie kosztowne kierunki jak Ci się wydaje
gość_0ec52 2019-02-13 08:38   
gość_0ec52 - Profil gość_0ec52
@F16 polski bankrut ma zrobić konkurencję lokalnym liniom, dotowanym przez rządy i korzystajacym z śmiesznie taniego paliwa na miejscu? Ma konurować w dowozie na przesiadki dla linii, z którą nie ma żadnych powiązań sojuszowych czy code-share (i nie będzie miał bo po co mieliby sobie wspierać konkurencję)? Przecież w najlepszych warunkach bilet przesiadkowy dwiema liniami niezrzeszonymi będzie kosztował z 50% więcej niż kupiony w jednej.

WOferta turystyczna Dubaju? Wydają kolosalne pieniądze na marketing, ale w ofercie mają kiczowatą oferte 'dla bogaczy' i chore prawo (szczególnie wobec kobiet).
gość_ac989 2019-02-13 02:50   
gość_ac989 - Profil gość_ac989
Niech zgadnę, jaki odsetek pasażerów latających Emiratami czy katarem stanowią Polacy, którzy nie przesiadają się w Dubaju czy Dosze? Myśle, ze jednocyfrowy. Jaki sens ma dowożenie przez Lot pasażerów liniom z zatoki? Tez jednocyfrowy - 0. Lot ma umowę z Emiratami na doloty do Warszawy, choć taki bilet jest sporo droższy od dwóch osobnych, do Warszawy i dalej. Dlaczego tak skromnie, tylko 737 max? Może powinni kupić A380 i nim latać do Dubaju? Tylko ilu Krakusów kupowałoby na takie loty bilety? Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze bilet z BUD plus dojazd autem wychodziłby znacznie taniej niż bilet Lotu plus osobny bilet dalej z Dubaju. Mam sporo znajomych i nikt z nich ani nie był w Dubaju, ani się nie wybiera, za to przez Dubaj kilka osób leciało. Czyżby atrakcje nie były jednak aż tak bardzo przyciągające?...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama