Austrian Airlines: Więcej lotów w lecie

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
12 lutego 2019 09:38
2 komentarze
W rozkładzie lotów Austrian Airlines na sezon letni 2019 znajdziemy więcej lotów m.in. do Niemiec, Japonii i USA.
Reklama

Wzrost oferowania austriackiego przewoźnika widoczny jest przede wszystkim na trasach do Niemiec - Austrian będzie latał do Hamburga do 39 razy w tygodniu, co stanowi wzrost o 11 połączeń względem lata 2018. Do Berlina-Tegel zostanie zaoferowanych do 56 lotów i do 40 kolejnych tygodniowych połączeń do Düsseldorfu, co oznacza dwa dodatkowe loty do tych miast. Jedno dodatkowe połączenie będzie obsługiwane w Stuttgarcie, zwiększając liczbę lotów do 32 tygodniowo. W sumie Austrian Airlines będzie obsługiwał 263 loty tygodniowo łączące Wiedeń z Niemcami.

- Austrian Airlines po raz kolejny zaoferują gęstą siatkę połączeń latem 2019 r. Zwiększona zostanie liczba połączeń do Niemiec, a także podróżujący na wakacje będą mieli możliwość wyboru spośród różnych miejsc, na przykład w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii. Przed nami także inauguracja nowego połączenie długodystansowego pod koniec kwietnia - nie możemy doczekać się pierwszego lotu do Montrealu. Co więcej, latem wprowadzimy dwa dodatkowe połączenia lotnicze do Tokio, a więc będziemy obsługiwać ten kierunek codziennie. Letni rozkład lotów wejdzie w życie 31 marca 2019 r. - powiedział Andreas Otto, członek zarządu i dyrektor operacyjny Austrian Airlines.


Już od początku sezonu letniego Austrian Airlines będą latać do 56 razy w tygodniu do Grecji - łącznie do 17 miejsc. Obejmuje to między innymi popularne wyspy wypoczynkowe, takie jak Kreta (lotniska w Chani i Heraklion), Korfu, Karpathos i Rodos. Włochy wciąż są pożądanym miejscem na wakacje dla austrackich pasażerów - rezultacie letni rozkład lotów obejmuje dwanaście włoskich miast, m. in. Katania, Olbia, Cagliari i ostatnio uruchomione Brindisi. W sumie Austrian zaoferują 112 lotów tygodniowo do Włoch. Podróżujący do Hiszpanii mogą skorzystać z lotów Austrian Airlines na Wyspy Kanaryjskie i Baleary - jeden lot tygodniowo odlatuje z Wiednia na Gran Canarię, Fuerteventurę i Teneryfę, natomiast na Ibizę będzie można dostać się z Wiednia dwa razy w tygodniu, a raz w tygodniu na Minorkę.

Próbę rozbudowy wakacyjnej siatki połączeń na lato 2019 podjął także LOT, który od 9 czerwca br. raz w tygodniu latać będzie z Warszawy na Korfu, o czym informowaliśmy.


Linie lotnicze Austrian Airlines zachowują pozycję lidera, jeżeli chodzi o loty do krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Do Belgradu zostało zaplanowanych maksymalnie 20 lotów tygodniowo, co oznacza wzrost o dwie częstotliwości względem rozkładu lotów z 2018 r. Jedno dodatkowe połączenie zostanie zaoferowane pomiędzy Wiedniem i Skopje, zwiększając liczbę lotów do maksymalnie czternastu tygodniowo.

Pierwszy lot Austrian Airlines do Montrealu w Kanadzie wystartuje z Wiednia 29 kwietnia, a loty do kanadyjskiej metropolii obsługiwane będą codziennie. Loty do amerykańskiego Miami będą obsługiwane w sezonie letnim z Wiednia cztery razy w tygodniu. Do największego miasta na Florydzie od czerwca latać będzie także LOT. Austrian Airlines zwiększy także swoją ofertę lotów do Los Angeles, gdzie latać będzie codziennie. Dodatkowo jeden lot dzienne zaplanowany został na dwa nowojorskie lotniska - JFK oraz Newark. Częstotliwość do Tokio zostanie zwiększona po pomyślnym wznowieniu trasy w 2018 r. - samolot Austrian Airlines będzie startował do Japonii codziennie, a więc o dwa razy więcej niż w poprzednim roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_621ad 2019-02-13 14:04   
gość_621ad - Profil gość_621ad
Wydaje się, że LOT powinien włączyć do siatki w następnej kolejności Montreal właśnie, zagęścić siatkę w Niemczech (bilety poszybowały tam w góre tudzież inaczej mówiąc więcej /szybciej tańsze się sprzedają) i zapewne zostanie sporo wchodnich kierunków by samoloty na noc nie stały w WAW a zdąrzyły wrócić na rano na 1 ewentualnie po 1 fali
gość_9e2d8 2019-02-12 13:29   
gość_9e2d8 - Profil gość_9e2d8
LOT powinien równiez posiadac jeden lot tygodniowo na Wyspy Kanaryjskie.Tutaj mieszka na stale duzo PL i przebywa sporo turystów ( bilet na charter do WAW bywa czesto problematczny).Oprócz tego LOT powinien sie kocentrowac na puste lotniska jak ROSTOCK czy BREMEN , które przez ¨linie lotnicze GERMANIA¨,nie posiada prawie zadnych polaczeñ.
Przed Lufthansa/Austrian Airlines mozna zarobic dobre pieniadze !
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama