×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austrian Airlines: Więcej lotów w lecie


W rozkładzie lotów Austrian Airlines na sezon letni 2019 znajdziemy więcej lotów m.in. do Niemiec, Japonii i USA.Wzrost oferowania austriackiego przewoźnika widoczny jest przede wszystkim na trasach do Niemiec - Austrian będzie latał do Hamburga do 39 razy w tygodniu, co stanowi wzrost o 11 połączeń względem lata 2018. Do Berlina-Tegel zostanie zaoferowanych do 56 lotów i do 40 kolejnych tygodniowych połączeń do Düsseldorfu, co oznacza dwa dodatkowe loty do tych miast. Jedno dodatkowe połączenie będzie obsługiwane w Stuttgarcie, zwiększając liczbę lotów do 32 tygodniowo. W sumie Austrian Airlines będzie obsługiwał 263 loty tygodniowo łączące Wiedeń z Niemcami. 

- Austrian Airlines po raz kolejny zaoferują gęstą siatkę połączeń latem 2019 r. Zwiększona zostanie liczba połączeń do Niemiec, a także podróżujący na wakacje będą mieli możliwość wyboru spośród różnych miejsc, na przykład w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii. Przed nami także inauguracja nowego połączenie długodystansowego pod koniec kwietnia - nie możemy doczekać się pierwszego lotu do Montrealu. Co więcej, latem wprowadzimy dwa dodatkowe połączenia lotnicze do Tokio, a więc będziemy obsługiwać ten kierunek codziennie. Letni rozkład lotów wejdzie w życie 31 marca 2019 r. - powiedział Andreas Otto, członek zarządu i dyrektor operacyjny Austrian Airlines.


Już od początku sezonu letniego Austrian Airlines będą latać do 56 razy w tygodniu do Grecji - łącznie do 17 miejsc. Obejmuje to między innymi popularne wyspy wypoczynkowe, takie jak Kreta (lotniska w Chani i Heraklion), Korfu, Karpathos i Rodos. Włochy wciąż są pożądanym miejscem na wakacje dla austrackich pasażerów - rezultacie letni rozkład lotów obejmuje dwanaście włoskich miast, m. in. Katania, Olbia, Cagliari i ostatnio uruchomione Brindisi. W sumie Austrian zaoferują 112 lotów tygodniowo do Włoch. Podróżujący do Hiszpanii mogą skorzystać z lotów Austrian Airlines na Wyspy Kanaryjskie i Baleary - jeden lot tygodniowo odlatuje z Wiednia na Gran Canarię, Fuerteventurę i Teneryfę, natomiast na Ibizę będzie można dostać się z Wiednia dwa razy w tygodniu, a raz w tygodniu na Minorkę.

Próbę rozbudowy wakacyjnej siatki połączeń na lato 2019 podjął także LOT, który od 9 czerwca br. raz w tygodniu latać będzie z Warszawy na Korfu, o czym informowaliśmy.


Linie lotnicze Austrian Airlines zachowują pozycję lidera, jeżeli chodzi o loty do krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Do Belgradu zostało zaplanowanych maksymalnie 20 lotów tygodniowo, co oznacza wzrost o dwie częstotliwości względem rozkładu lotów z 2018 r. Jedno dodatkowe połączenie zostanie zaoferowane pomiędzy Wiedniem i Skopje, zwiększając liczbę lotów do maksymalnie czternastu tygodniowo.

Pierwszy lot Austrian Airlines do Montrealu w Kanadzie wystartuje z Wiednia 29 kwietnia, a loty do kanadyjskiej metropolii obsługiwane będą codziennie. Loty do amerykańskiego Miami będą obsługiwane w sezonie letnim z Wiednia cztery razy w tygodniu. Do największego miasta na Florydzie od czerwca latać będzie także LOT. Austrian Airlines zwiększy także swoją ofertę lotów do Los Angeles, gdzie latać będzie codziennie. Dodatkowo jeden lot dzienne zaplanowany został na dwa nowojorskie lotniska - JFK oraz Newark. Częstotliwość do Tokio zostanie zwiększona po pomyślnym wznowieniu trasy w 2018 r. - samolot Austrian Airlines będzie startował do Japonii codziennie, a więc o dwa razy więcej niż w poprzednim roku. gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie