Strajk sparaliżuje Belgię na jeden dzień

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
11 lutego 2019 11:00
13 lutego br. w Belgii odbędzie się wielki protest związków zawodowych, w skutek którego ucierpi lotnictwo, transport kolejowy, morski i drogowy. Belgijskie władze obawiają się totalnego paraliżu na obszarze całego kraju.
Reklama

Protest potrwa 24 godziny, w tym czasie Brussels Airlines nie wykona żadnych lotów. Pozostałe linie lotnicze również ucierpią, bo kontrolerzy ruchu lotniczego zapowiedzieli swój udział w akcji. Niewykluczone, że na ten czas zostanie zamknięta przestrzeń powietrzna nad krajem. Strajk nie dotyczyłby obsługi rejsów medycznych, ratunkowych oraz VIP. Strajkować będą też pracownicy Brussels Airlines oraz personel naziemny.

Oprócz lotnictwa strajki obejmą też transport miejski, transport drogowy, transport morski i kolejowy, chociaż belgijskie koleje SNCB są zobowiązane do świadczenia usług w minimalnym zakresie. Osoby podróżujące z/do Belgii powinny liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami w korzystaniu z transportu publicznego.


Strajkować będą związki zawodowe, które nie są usatysfakcjonowane ofertą podwyżek płac na poziomie średnio 0,8 proc. powyżej wskaźnika inflacji. Związkowcy domagają się podwyżek w wysokości 1,5 proc. Negocjacje w tej sprawie wciąż trwają, środowy strajk ma być ostrzeżeniem i ma zademonstrować mocną pozycję protestujących.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama