Bombardier wprowadza trzyklasowego CRJ550

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
11 lutego 2019 08:45
Bombardier zdecydował się na wprowadzenie do oferty maszyny, która wypełni lukę na rynku samolotów dopasowanych do potrzeb tras regionalnych. CRJ550 to 50-osobowa wersja CRJ700 dysponująca aż trzema klasami miejsc pasażerskich.
Reklama

Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią kanadyjskiego producenta na apel ze strony amerykańskiego przewoźnika United Airlines, który chce zastąpić w swojej flocie starzejące się CRJ200 i jednocześnie dodać do swojej oferty wysokodochodowe miejsca pasażerskie. O planach wprowadzenie CRJ550 do swojego parku maszyn linia poinformowała w ubiegłą środę (06.02). Według zapowiedzi, regionalny człon United, GoJet będzie użytkował nowe samoloty przez okres dziesięciu lat, a także w drugiej połowie bieżącego roku uruchomi nowe połączenia z Newark i Chicago. Takie działania są częścią większej strategii United Airlines, która przewiduje wprowadzenie do oferty, zarówno linii głównej jak i podmiotów regionalnych, 1600 miejsc kategorii premium. Mają one zostać rozdzielone pomiędzy około 250 samolotów.


United Airlines zapowiedział, że pierwsze 25 maszyn typu CRJ550, które posłużą we flocie linii to przekonfigurowane CRJ700, którymi przewoźnik dysponuje obecnie. Będą one gotowe do służby pod koniec roku. Kolejne 25 egzemplarzy trafi do United do sezonu letniego 2020. Nowy typ samolotu będzie oferował 10 miejsc w pierwszej klasie i 20 w ekonomicznej premium. Pozostałe 20 miejsc zajmie klasa ekonomiczna. W pierwszej klasie dostępny będzie barek z napojami i przekąskami, a także cztery duże schowki bagażowe, które z uwagi na pojemność mogą wyeliminować konieczność kontroli wymiaru bagażu pokładowego przy boardingu.


W ciągu najbliższych tygodni United planuje wprowadznie do użytku także pierwszych 21 egzemplarzy przekonfigurowanych boeingów 767-300ER, które będą oferowały o 16 więcej miejsc w klasie biznes zwanej United Polaris. Tym samym ogólna liczba miejsc premium na pokładzie pojedynczego 767 we flocie linii wzrośnie do 46. Ponadto do dyspozycji podróżnych będą również 22 miejsca United Premium Plus, 47 foteli Economy Plus oraz 52 w klasie ekonomicznej. Zakończenie procesu wdrażania przekonfigurowanych boeingów jest planowane do końca roku, zaś pierwsze trasy, na których będą one operować to Newark – Londyn i Nowy Jork – Londyn. Poza zmianami w bombardierach i boeingach linia ma też plan, aby od jesieni 2019 dodać po cztery miejsca w pierwszej klasie w użytkowanych przez nią airbusach A319. Tym samym liczba foteli w tym standardzie wzrośnie z ośmiu do dwunastu. Z początkiem 2020 roku taki sam manewr zostanie zastosowany we flocie niemal stu A320, co podniesie liczbę miejsc w pierwszej klasie z dwunastu do szesnastu. Zmiany na pokładach A319 i A320 mają zakończyć się do połowy przyszłego roku.

fot. mat. prasowe, wikimedia (CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama