Wrocław: Prawie 12 proc wzrost w styczniu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
07 lutego 2019 11:53
7 komentarzy
W styczniu 2019 z wrocławskiego lotniska skorzystało blisko 226 tys. podróżnych, co oznacza wzrost o 11,8 proc. liczony rok do roku.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)
Przede wszystkim uwagę zwracają wyniki przewoźników sieciowych, takich jak Lufthansa, Air France, SAS, Swiss Airlines czy PLL LOT. W styczniu 2019 odnotowali blisko 24 proc. pasażerów więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

To imponujące tempo. Dodam, że za bardzo dobry wynik w przypadku tego segmentu uznaje się już wzrost na poziomie 10%. We Wrocławiu rośnie ruch biznesowy, coraz więcej pasażerów podróżuje też z naszego lotniska na dalszych trasach, korzystając z przesiadek w największych portach Europy – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W styczniu 2019 najwięcej pasażerów przybyło na trzech kierunkach niemieckich: do Düsseldorfu, Monachium i Frankfurtu, a także na trasie do Zurychu. Utrzymuje się też bardzo duże zainteresowanie rejsami Air France na trasie na główne lotnisko Paryża (w ofercie od maja 2018 roku).

Wyraźnie, o 11,5 proc. wzrosła też liczba pasażerów na trasie do Warszawy, obsługiwanej przez PLL LOT.

Wynika to m.in. z faktu, że przewoźnik wprowadził na tym kierunku większe samoloty. Wszystko wskazuje na to, że połączenie na Lotnisko Chopina ma wciąż duży potencjał wzrostu – podkreśla Sztucki.

O blisko 50 proc. w styczniu wzrosła liczba podróżnych korzystających z oferty biur podróży. Pasażerowie mają w tym sezonie do dyspozycji nowe, egzotyczne kierunki: Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Oman.

Oba są bardzo popularne od momentu, kiedy pojawiły się w sprzedaży, podobnie jak Zanzibar, który jest egzotycznym hitem od ponad roku. Oferta biur podróży jest w tym sezonie rekordowo różnorodna, co przyciąga podróżnych – dodaje Sztucki.

Listę tegorocznych nowości uzupełnia Antalya w Turcji, również ciesząca się sporym zainteresowaniem. Dodajmy na koniec, że w styczniu 2019 zgodnie z oczekiwaniami wzrosła również liczba podróżnych korzystających z oferty tanich linii. Najwięcej miejsc zajętych było w samolotach na trasie na Teneryfę, średnio ponad 93 proc. Łącznie w tym sezonie zimowym podróżni wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji ok. 60 kierunków, w tym aż 41 połączeń niskokosztowych (12 południowych, 1 krajowe do Gdańska oraz dwa nowe: Kijów Boryspol oraz Charków).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d233b 2019-02-09 20:51   
gość_d233b - Profil gość_d233b
gość_ffeee
A te dodatkowe (niepotrzebne) kilometry to za darmo ;)
gość_ffeee 2019-02-08 16:33   
gość_ffeee - Profil gość_ffeee
nie kilometry od lotniska powinny się liczyć, tylko czas dojazdu.
gość_d96bb 2019-02-08 10:20   
gość_d96bb - Profil gość_d96bb
@gość_ec29c polemizowałbym jeśli chodzi o WRO, demografia w tym przypadku często nie ma realnego czynniku. Wzrosty mogą być umiarkowanie dobre, ale na pewno nie jedne z najwyższych w kraju
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama