×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Atlanta: 107,4 mln pasażerów w 2018 roku


Port lotniczy Atlanta – Hartsfield-Jackson po raz kolejny został największym lotniskiem na świecie pod względem liczby obsłużonych pasażerów w ciągu 12 miesięcy.Lotnisko w 2018 roku obsłużyło 107,4 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 3,33 proc. rok do roku. Był to po raz dwudziesty najlepszy wynik na świecie. Ze wszystkich pasażerów 94,9 mln podróżowało na trasach po Stanach Zjednoczonych, a pozostałe 12,5 mln w ruchu międzynarodowym.

W porcie lotniczym obsłużono 693,8 tys. ton frachtu lotniczego, czyli o 0,36 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Przesyłki pocztowe odpowiadały za 5,8 proc. całych przewozów cargo.


Na lotnisku w Atlancie zwiększyła się również liczba operacji lotniczych, których było łącznie 895,7 tys. (+1,74 proc.). Nie był to jednak najlepszy wynik na świecie. Najbardziej ruchliwym portem lotniczym świata było lotnisko Chicago O’Hare, które obsłużyło 903 tys. startów i lądowań.
gość_c6237 - Profil
gość_c6237
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie