×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TAP: W 2018 roku 16 mln pasażerów


TAP Air Portugal przewiozły w ub. roku blisko 16 mln pasażerów, tj. ponad 930 tys. więcej niż w 2017 roku. Stanowi to wzrost o niespełna 11 proc.W oświadczeniu prasowym zamieszczonym na swojej stronie internetowej przewoźnik poinformował o poprawie, względem poprzedniego roku, rezultatów przewozowych niemalże na wszystkich obsługiwanych rynkach.

Na rynku połączeń krajowych sukces odniosła zarówno trasa Lizbona - Porto jak i Lizbona - Faro. Na obu tych trasach po raz pierwszy w historii podróżowało łącznie 1,1 miliona pasażerów, tj. 11 proc. więcej niż w 2017 roku. Ogromną popularnością cieszyły się też loty na Maderę i Azory - z których skorzystało 1,3 mln pasażerów - 13,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Spośród połączeń międzynarodowych najbardziej dynamicznie rósł ruch na połączeniach do Afryki. Łącznie na Czarny Ląd podróżowało 1,1 mln pasażerów, czyli 11,3 proc. pasażerów więcej. Nieco tylko wolniej rozwijały się loty do Ameryki Północnej (wzrost o 9,6 proc.) oraz do Brazylii. Na trasach obsługujących największy kraj Ameryki Południowej podróżowało 1,7 mln pasażerów, czyli niecałe 8 proc. więcej niż w 2017 roku.


Oferowanie mierzone wskaźnikiem ASK wzrosło w 2018 roku do 47 milionów (wzrost o ponad 12 proc.), natomiast ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł do 38 milionów (wzrost o niespełna 10 proc.). Wskaźnik wykorzystania miejsc - Load Factor - wyniósł 81 proc., co sytuuje portugalskiego przewoźnika delikatnie poniżej średniej europejskiej, ale jednocześnie powyżej średniej światowej.

fot. Piotr Bożyk
gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie