×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria zamyka bazę w Paderborn


Adria Airways nagle zawiesiła wszystkie połączenia z bazy w Paderborn. Przewoźnik wycofa się z lotniska zaledwie trzy miesiące po inauguracji pierwszych lotów.Wraz z zamknięciem bazy słoweńska linia przestanie latać do Wiednia i Zurychu. Loty te były wykonywane łącznie 15 razy w tygodniu, wcześniej przewoźnik był obecny także na trasie do London-Southend, ta została zamknięta na początku stycznia br. ze względu na niskie zainteresowanie - informuje portal "EX-YU Aviation".

- Adria Airways i Paderborn Airport nie mogły porozumieć się w sprawie warunków umowy o świadczeniu usług lotniczych, na mocy której kontynuowane byłyby operacje lotnicze - oświadczył przewoźnik. 

Baza w Padreborn od samego początku miała przeróżne problemy. Ze względu na brak samolotów jej otwarcie przełożono z sezonu letniego 2018 r. dopiero na listopad 2018 r. Do obsługi lotów wykorzystywano samolot typu ATR-72, należący do Nordica Regional Jet.


Poza bazą w Niemczech, Adria ma także bazę w Priszinie, która w 2018 r. przyjęła ponad 157 tys. pasażerów. Linia posiadała także bazę w Łodzi, która również została zamknięta. Poza nią w ciągu ostatnich kilku lat przewoźnik analizował możliwość otwarcia baz w austriackim Klagenfurcie, a także w Weronie, Bratysławie i Bernie. W tym miesiącu Adria zawiesi również loty z Lublany do Moskwy i Dusseldorfu. 

fot. Tomasz Wyszyński 
gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie