Adria zamyka bazę w Paderborn

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
05 lutego 2019 09:34
Adria Airways nagle zawiesiła wszystkie połączenia z bazy w Paderborn. Przewoźnik wycofa się z lotniska zaledwie trzy miesiące po inauguracji pierwszych lotów.
Reklama

Wraz z zamknięciem bazy słoweńska linia przestanie latać do Wiednia i Zurychu. Loty te były wykonywane łącznie 15 razy w tygodniu, wcześniej przewoźnik był obecny także na trasie do London-Southend, ta została zamknięta na początku stycznia br. ze względu na niskie zainteresowanie - informuje portal "EX-YU Aviation".

- Adria Airways i Paderborn Airport nie mogły porozumieć się w sprawie warunków umowy o świadczeniu usług lotniczych, na mocy której kontynuowane byłyby operacje lotnicze - oświadczył przewoźnik.

Baza w Padreborn od samego początku miała przeróżne problemy. Ze względu na brak samolotów jej otwarcie przełożono z sezonu letniego 2018 r. dopiero na listopad 2018 r. Do obsługi lotów wykorzystywano samolot typu ATR-72, należący do Nordica Regional Jet.


Poza bazą w Niemczech, Adria ma także bazę w Priszinie, która w 2018 r. przyjęła ponad 157 tys. pasażerów. Linia posiadała także bazę w Łodzi, która również została zamknięta. Poza nią w ciągu ostatnich kilku lat przewoźnik analizował możliwość otwarcia baz w austriackim Klagenfurcie, a także w Weronie, Bratysławie i Bernie. W tym miesiącu Adria zawiesi również loty z Lublany do Moskwy i Dusseldorfu.

fot. Tomasz Wyszyński

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama