Stobart podpisał umowę z KLM Cityhopper

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
05 lutego 2019 09:40
W poniedziałek (04.01) powiadomiono o podpisaniu umowy o współpracę Stobart Air z regionalną linią KLM Cityhopper. Stobart jest już partnerem takich przewoźników jak Aer Lingus, flyBe i CityFlyer.
Reklama

Porozumienie dotyczące współpracy obu linii zapewni KLM Cityhopper dostarczenie przez Stobart Air embraera E195 w formule ACMI (aircraft, crew, maintenance and insurance - samolot, załoga, obsługa, ubezpieczenie). Maszyna będzie wykonywać do ośmiu lotów dziennie z Amsterdamu. Obsłuży między innymi połączenie z Amsterdamu do Dublina.


- Ubiegły rok był dla Stobart bardzo udany. W wyniku posiadania rozbudowanej siatki połączeń i optymalnego rozkładu, a także dzięki operowaniu na kluczowych trasach udawało nam się zaspokajać wymagania naszych pasażerów, a linia rozwijała się - powiedział Graeme Buchanan, dyrektor zarządzający Stobart Air. - Współpraca z naszym nowym partnerem jest kolejnym krokiem do sukcesu naszego modelu biznesowego, który polega na zapewnianiu dodatkowej pojemności pasażerskiej wiodącym liniom lotniczym. Dzięki silnemu i utalentowanemu zespołowi w centrali w Dublinie, a także dzięki naszym zamiejscowym biurom w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Europie patrzymy w przyszłość z nadzieją na dalszy rozwój w roku 2019 i w latach kolejnych - dodał Buchanan.


Centrala Stobart Air w Dublinie zatrudnia 570 osób. W ubiegłym roku całkowita liczba przewiezionych pasażerów wzrosła o 12 proc. w porównaniu do roku 2017. Linia zamknęła rok 2018 z wynikiem 2.224.037 pasażerów obsłużonych na 43.500 lotach. Stobart pochwalił się znacznym wzrostem na trasach z londyńskiego lotniska Southend, które obsługuje dla flyBe, w którym to przypadku w stosunku rocznym podwojono liczbę pasażerów do pół miliona. Stobart lata w ramach tej współpracy między innymi do Antwerpii.

Partnerstwo z jedną z najstarszych i najsilniejszych linii lotniczych świata jaką jest KLM to również wprowadzenie do ewentualnej współpracy z Air France, linią, która wraz z KLM tworzy silną grupę kapitałową. Stobart poczynił ostatnio również warte 36 mln. euro inwestycje kupując dwa embraery E190, które latać będą dla British Airways CityFlyer z londyńskiego City. Zwiększono również zatrudnienie o 40 nowych pracowników. Warto też przypomnieć, że Stobart Group, czyli grupa kapitałowa, z której wywodzi się Stobart Air wykupiła ostatnio flyBe w ramach zawiązanego z Virgin Atlantic i Cyrus Capital konsorcjum.

fot. mat. prasowe


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama