×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair i Laudamotion: 10,3 mln pasażerów w styczniu


W pierwszym miesiącu 2019 roku z usług linii Ryanair i Laudamotion skorzystało ponad 10,3 mln podróżnych. Na irlandzkiego przewoźnika przypadło 10 mln podróżnych (+11 proc.), a na austriackiego - 0,3 mln.Średni wskaźnik wypełnienia w ramach całej grupy wyniósł w grudniu 91 proc. Ryanair wykonał w grudniu ponad 58 tys. lotów, w tym 90 proc. operacji zrealizowano punktualnie (wyłączając opóźnienia spowodowane strajkami kontrolerów ruchu lotniczego).


Pod koniec stycznia linie Laudamotion oficjalnie potwierdziły sfinalizowanie transakcji przejęcia 100 proc. udziałów przez Ryanaira. Tym samym austriacka linia stała się w pełni spółką zależną Ryanair Holdings. We współpracy z Ryanairem flota Laudamotion wzrośnie w sezonie letnim 2019 r. z 19 do 25 samolotów. Linia ogłosiła podpisanie listu intencyjnego z leasingodawcami na dostawę kolejnych 10 samolotów w sezonie letnim 2020 r. Dzięki rozwojowi floty przewoźnik chce przewieźć 6 mln pasażerów w tym roku i 7,5 mln pasażerów w roku kolejnym. W ciągu trzech następnych lat Laudamotion chce urosnąć do 10 mln pasażerów rocznie i stać się drugim największym austriackim przewoźnikiem.

Fot. Mat. prasowe

gość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie