×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Kiribati zamówiło E190-E2


Brazylijski producent samolotów, Embraer, powiadomił o podpisaniu umowy na dostawę dwóch E190-E2 do małej narodowej linii z Republiki Kiribati, Air Kiribati.


Umowa dotycząca dostarczenia Air Kiribati została zawarta przy udziale rządu Kiribati. Maszyny mają zostać przekazane przewoźnikowi jeszcze w tym roku i pozwolą linii na obsługę dłuższych połączeń krajowych i międzynarodowych. Obecnie Air Kiribati posiada we flocie 5 maszyn turbośmigłowych - trzy egzemplarze harbina Y-12 IV chińskiej produkcji, które zabierają po 17 pasażerów oraz po jednym DHC-6 i DHC-8 dysponującymi odpowiednio 20 i 37 miejscami.


Chcemy ciepło powitać Air Kiribati w rodzinie operatorów embraerów - powiedział Cesar Pereira, wiceprezes Embraer Commercial Aviation na region Azji Pacyficznej. - Będziemy blisko współpracować z linią, tak aby rozpoczęcie jej operacji na type E190-E2 odbyło się bez przeszkód. W tym celu wykorzystamy nasz rozbudowany program wprowadzający i światowej klasy zespół wsparcia dla nowych klientów - dodał Pereira. - Odbywanie lotów nad rozległymi wodami Pacyfiku wymaga ponadstandardowego zasięgu i osiągów samolotów, a także dużej przestrzeni ładunkowej. Wybór E190-E2, którego dokonano w Air Kiribati jest kolejnym potwierdzeniem, że ten typ samolotu to światowy lider wśród wąskokadłubowych odrzutowców, który przewyższa nawet stawiane przed nim w warunkach Kiribati wymagania i pozwoli linii na rozwój siatki połączeń oraz zwiększenie częstotliwości wykonywanych operacji.


Postanowienia podpisanego kontraktu zapewniają Air Kiribati dostawę dwóch maszyn oraz prawo do zakupu dwóch kolejnych na tych samych warunkach lecz w późniejszym terminie. Zamówienie zbiegło się w czasie ze swoistym tournee embraera E190-E2, w charakterystycznym malowaniu odzwierciedlającym rekina, po krajach Azji Pacyficznej. W trakcie kampanii prezentacyjnej samolot trafił również do Tarawy będącej stolicą Kiribati, państwa które składa się z ponad 30 wysp w trzech archipelagach leżących w czterech strefach czasowych i na czterech półkulach.

mapa tras krajowych w Archipelagu Gilberta

Embraer E190-E2 dysponuje zasięgiem 2.850 mil morskich, który zapewni możliwość operowania niemal na całym obszarze Republiki Kiribati, w tym ze stolicy w Tarawie na Wyspę Kiritimati, znaną jako Wyspa Bożego Narodzenia. Jest to jedna z bardziej wymagających tras na Pacyfiku. Obecnie aby ją pokonać należy wykonać międzylądowanie poza granicami kraju na Fidżi. E190-E2 to najnowsza generacja rodziny E-Jet E2, w samolotach której można usadzić w zależności od typu od 70 do 150 pasażerów. E190-E2 mieści do 114 osób i jest pierwszym typem w całej rodzinie, który wszedł do służby w kwietniu ubiegłego roku.

fot. mat. prasowe, Air Kiribatigość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie