×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zielona Góra: Za spadki w IV kw. odpowiada LOT


W czwartym kwartale ub. roku port lotniczy w Zielonej Górze, po stałych, dwucyfrowych wzrostach, zaczął notować kilkudziesięcioprocentowe spadki. W styczniu sytuacja zaczyna wracać do normy.


Na spadki w ostatnim kwartale 2018 roku miała wpływ niepewna sytuacja w PLL LOT, która w znaczny sposób oddziaływa na zachowanie pasażerów, którzy nie mieli gwarancji realizacji lotów miedzy Zieloną Górą a Warszawą, przekonuje Maciej Król, prezes Lotniska Zielona Góra i dodaje, że od września ub. roku znaczna część pasażerów korzystała z innych środków transportu między regionem lubuskim a Warszawą. 

- Z uwagi na optymalizację siatki połączeń w październiku i listopadzie ub. roku LOT był zmuszony do anulowania kilkunastu rejsów na trasie WAW-IEG-WAW. Pasażerom odwołanych rejsów zapewnialiśmy alternatywne połączenia, w tym transport naziemny lub możliwość zmiany rezerwacji na pierwsze dostępne rejsy przewoźnika - przekonuje dział prasowy polskiego przewoźnika.

Król uściśla, że na spadek ilości obsłużonych pasażerów miały również częste odwołania lotów spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi poniżej granicy ILS I kat., sytuacje spowodowane brakiem załóg lub statków powietrznych do obsługi połączenia oraz incydentalne sytuacje spowodowane awariami samolotów. 


Te wszystkie sytuacje skumulowały się w jednym okresie co negatywnie przełożyło się na postrzeganie przewoźnika lotniczego oraz gwarancje realizacji połączeń zgodnie z rozkładem. Naziemny transport zastępczy między Zieloną Górą a Warszawą nie jest dobrze odbierany przez pasażerów (ponad 5 godz. podróży autobusem) i źle wpływał na wizerunek LOT-u i samego połączenia - przekonuje.

Prezes babimojskiego portu przekonuje, że od początku stycznia sytuacja nieznacznie, ale się poprawiła. Również LOT przekonuje, że sytuacja operacyjna wróciła już do normy i wszystkie rejsy odbywają się zgodnie z zaplanowanym rozkładem. 

LOT wykonuje połączenia między Zieloną Górą a Warszawą do końca marca br., a władze województwa lubuskiego przygotowuje przetarg na kontynuację połączenia w sezonie letnim. 
gość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie