×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American Airlines otrzymuje pierwszego A321neo


W niedzielny poranek (3.02) jeden z największych amerykańskich przewoźników powitał w swojej flocie pierwszego airbusa A321neo.


Jest to dla AA zdecydowanie początek nowej ery, ponieważ wraz z pojawieniem się nowoczesnego airbusa, z floty znikać będą kolejne egzemplarze maszyn uchodzących za kultowe.

Najnowszy nabytek American Airlines o numerze rejestracyjnym N400AN przyleciał do Pittsburgha w stanie Pensylwania prosto z hamburskiej fabryki airbusa. Stamtąd został skierowany do bazy operacyjnej przewoźnika na lotnisku Phoenix-Sky Harbor w Arizonie, skąd już na drugi dzień wykonał rozkładowy lot z pasażerami do Orlando na Florydzie.


Na pokładzie do dyspozycji pasażerów znajduje się 20 miejsc pierwszej klasy, 47 miejsc w klasie ekonomicznej premium (Main Cabin Extra) oraz 129 miejsc w klasie ekonomicznej (Main Cabin). Ponadto 
na pokładzie będzie możliwość korzystania z silnego WiFi, gniazdek elektrycznych zamontowanych w każdym fotelu oraz filmów streamowanych do urządzeń pasażerów. Przewoźnik zwraca także uwagę na nowoczesne nastrojowe oświetlenie LED i nowe schowki, które zmieszczą dwa razy więcej bagażu od standardowych.

Samolot zasilany jest silnikami CFM LEAP-1A. Jest pierwszym ze 100 zamówionych przez American Airlines airbusów A321 new engine option, które mają być dostarczane stopniowo do 2021 r. Oprócz tego linia oczekuje na dostawę 78 boeingów 737 MAX 8 oraz 48 boeingów 787.


Nowe airbusy mają za zadanie zastąpić we flocie AA wysłużone boeingi 757-200 oraz mcdonnell douglasy MD-83, których wiek często przekracza 25 lat. Są to modele bardzo charakterystyczne dla amerykańskiego nieba i przez lata służby zdążyły zyskać sobie sympatię pasażerów. Jednak przewoźnik rozpoczął największą w swojej historii wymianę floty, która ma na celu zastąpić starsze samoloty nowszymi, paliwooszczędnym.

Fot.: American Airlines, materiały prasowegość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie