Kraków: Sukces połączeń do Londynu. Jest potencjał na kolejne trasy

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
02 lutego 2019 11:15
17 komentarzy
British Airways opublikowały ranking tras z najszybciej rosnącym ruchem biznesowym w ub. roku w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z dokumentu wynika, że połączenie z Londynu do Krakowa znalazło się na trzecim miejscu.
Reklama

Wśród 25 najszybciej rozwijających się połączeń pierwsze trzy miejsca zajęły połączenia do: Keflaviku (39 proc.), Santiago de Chile (18 proc.) i właśnie Krakowa (wzrost o 12 proc.). Ranking był sporządzany na podstawie liczby sprzedanych biletów i łącznie uwzględniono w nim 200 miejsc docelowych, do których operuje przewoźnik.


W ostatnich latach lotnisko w Krakowie odnotowuje gwałtowny przyrost połączeń do stolicy Zjednoczonego Królestwa. Jeszcze pięć lat temu oferowanie na lotach nad Tamizę obsługiwanych przez Ryanaira i easyJeta wynosiło niewiele ponad 245 tys. miejsc. w sezonie letnim w obu kierunkach. Tymczasem w bieżącym roku liczba foteli zapewnianych przez czterech przewoźników w analogicznym okresie według obecnych danych wyniesie 590 tys. miejsc.

Według naszych informacji LOT rozważał uruchomienie połączeń ze stolicy Małopolski na lotnisko City w Londynie. Kraków był rozważany jako alternatywa dla trasy z Wilna, gdyby przewoźnik nie wygrał postępowania na Litwie. Obecnie linia nie ma planów uruchomienia takiego połączenia, a nowe trasy na Wyspy mogą się pojawić dopiero po rozstrzygnięciach w sprawie brexitu.

Biorąc pod uwagę doskonałe wyniki brytyjskiego konkurenta, który jednak ze względu na brak dostępnych slotów na Heathrow ma ograniczone możliwości rozwoju, połączenie mogło by być ciekawą alternatywą dla podróżujących do Londynu. Byłoby to czwarte po Warszawie, Budapeszcie i Wilnie połączenie polskiego przewoźnika na to lotnisko.

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a865e 2019-02-03 20:27   
gość_a865e - Profil gość_a865e
PPL i LOT nie uruchomiły tego połączenia po części dlatego że za wszelką cenę chcą zmusić ludzi z południa Polski do latania przez WAW a w przyszłości CPK. To jest walka z wiatrakami bo życie i ekonomia nie lubią "sztuczności" która jest efektem centralnego zarządzania przez polityków. W dodatku zobaczą co się będzie działo jeśli do sprzedaży wejdą A321XLR i ewentualnie B797.
gość_e2347 2019-02-03 16:47   
gość_e2347 - Profil gość_e2347
Z tego co ostatnio był w Polsce chyba prezydent Turcji , to padło na oficjalnym Jego wystąpieniu: kiedy TK będzie mógł latać do KRK. Pewnie się teraz śmiejecie, ale trzeba się wrócić do wystąpienia
gość_da5e7 2019-02-03 16:18   
gość_da5e7 - Profil gość_da5e7
gość_de829: Od 4 kwartału 2015r. w każdym kolejnym sprawozdaniu działalności zarządu piszą, że latać chcą, i popatrz ile z tych połączeń zaczęli obsługiwać.

zobacz link
+
podsumowanie 3Q2018 tabelka future routes in Europe
zobacz link
Więc latać chcą i o tym piszą nie portale a linia.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama