×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing zaprezentował projekt kabiny 777X


W toku przygotowań do wprowadzenia na rynek i wykonania pierwszego oblotu boeinga 777-9, amerykański producent uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej szczegółów projektu wnętrza w 777X, który to samolot ma wejść do służby w 2020 roku.


Jak podkreśla Boeing, przy projektowaniu wnętrza 777X czerpano to co najlepsze z modeli 777 i 787. Na tej podstawie firma zdołała opracować szerokie portfolio opcji wykończenia wnętrza, począwszy od pierwszej klasy przez biznes i ekonomiczną premium, aż do klasy ekonomicznej. Wszystkie zaprojektowane wystroje wykorzystują zalety poszerzonego przekroju kadłuba, zapewniają większe okna i poprawioną w stosunku do 787 strukturę zabudowy. Podczas prac nad kadłubem 777X Boeing powiększył szerokość kabiny z 587cm do 597cm. Ta dodatkowa przestrzeń dała projektantom możliwość zaproponowania nowej konfiguracji wystroju kabiny z siedmioma fotelami w rzędzie w klasie biznes. Producent zapewnia, że poziom komfortu będzie porównywalny z tym oferowanym obecnie w rzędach sześciomiejscowych. Modyfikacji poddano również schowki na bagaż podręczny, które zostały nieco powiększone, zaś ich zewnętrzny profil stał się wklęsły.


- Udało nam się stworzyć pakiety wykończeniowe, które układają się w ofertę zawierającą wiele opcji pozwalających liniom na dostosowanie samolotu do swoich potrzeb, ale jednocześnie nie sprawiają standardowych w tym procesie problemów – powiedział Kent Craver, regionalny dyrektor ds. odczuć pasażerów oraz analityk dochodów w Boeingu. – Te pakiety pozwalają na zastosowanie wielu rodzajów wykończenia sufitu, schowków, ścian. Linie mogą zaprojektować samolot tak, aby każda klasa była wykończona innymi materiałami – dodał Craver.

Boeing zadbał również o równomierny rozkład temperatury w kabinie 777X i redukcję poziomu hałasu poprzez modernizację systemu wentylacji oraz zmniejszenie ciśnienia powietrza wydostającego się z nawiewników indywidualnych pasażerów. Nowy 777X będzie też dysponował o 16 proc. większymi oknami niż 777. Będą one też położone nieco wyżeje, co zapewni pasażerom lepsze pole widzenia. Craver zapowiedział, że górna krawędź okna w 777X znajdzie się o 6,5cm wyżej niż w standardowym 777. Ostatnią z innowacji jest możliwość zastosowania innych rodzajów wykończenia sufitu w różnych częściach samolotu przy jednoczesnym płynnym przejściu z jednego do drugiego. Z możliwości łączenia wielu opcji wykończenia z pewnością skorzysta Lufthansa, która zamierza w 777X wprowadzić nowy standard klasy biznes.


- Danie pasażerom możliwości łatwego oglądania świata za oknem jest niesamowicie istotne. Poprzez powiększenie okien i przesunięcie ich ku górze kadłuba zadbaliśmy o to, aby większa liczba podróżnych mogła swobodnie podziwiać widoki – skomentował Craver. – Nowe projekty wnętrza to zupełnie inne podejście niż do tej pory, zwłaszcza w obszarze górnej części kabiny i sufitu. Szeroki wybór opcji pozwoli liniom na tworzenie różnych atmosfer w kabinie poprzez dobór elementów stałych i oświetlenia – dodał.


Boeing spodziewa się, że pierwszy 777X wzbije się w powietrze już w tym roku, zaś pierwsze dostawy do odbiorców będą miały miejsce w roku 2020. Obecnie producent posiada już zamówienia na 316 egzemplarzy nowego samolotu, w tym 53 sztuki 777-8 i 263 maszyny w wersji 777-9. Pierwszym odbiorcą nowego samolotu będzie Emirates. Mniejszy 777-8 będzie dyponował zasięgiem 16,100 km i zabierze na pokład od 350 do 375 pasażerów, zaś większy 777-9 przewiezie od 400 do 425 osób na dystansie 14.100km. Warto przypomnieć też, że boeing 777X to pierwszy samolot pasażerski, który będzie dysponował składanymi skrzydłami.

fot. mat. prasowe, Boeinggość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie