×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar: Zmiany w zamówieniu na A321neo. Do przewoźnika trafią A321LR


Qatar Airways potwierdziły wprowadzenie zmian w złożonym pod koniec grudnia 2017 roku zamówieniu na 50 airbusów A321neo. Przewoźnik zdecydował się na dziesięć sztuk A321LR.


Wczoraj informowaliśmy, że SAS wyleasinguje trzy sztuki A321LR od Air Lease Corporation. To jednak nie jedyna decyzja dotycząca ultrawydajnego wąskokadłubowego samolotu podjęta w ostatnim czasie.

- Ponownie przyjrzeliśmy się naszej flocie i na podstawie wymagań jakie stawia przed nami rynek, ustaliliśmy, że A321LR uczyni naszą flotę jeszcze wszechstronniejszą, a to jest niezbędne do skutecznego wspierania globalnej ekspansji Qatar Airways. Na podstawie tej analizy uzgodniliśmy z Airbusem, że zamienimy dziesięć z 50 zamówionych A321neo na dziesięć A321LR, z których pierwszy zostanie do nas dostarczony w 2020 roku - powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways.


Qatar Airways chce wykorzystać A321LR do obsługi nowych, rosnących rynków, na których popyt na samoloty szerokokadłubowe jest zbyt niski lub na które obecne wąskokadłubowce znajdujące się we flocie linii (A320/A321) nie są w stanie dolecieć.

A321LR to najmłodszy członek rodziny A321neo. Samolot jest w stanie zabrać na pokład do 244 pasażerów (konfiguracja jednoklasowa) i wykonywać rejsy na dystansie 7400 km.

fot. Airbusgość_96ee2 - Profil
gość_96ee2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie