×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Unieważniony przetarg na wydłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu


Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) unieważniło przetarg na przedłużenie drogi startowej na radomskim lotnisku na Sadkowie.


Przetarg na zaprojektowanie i przedłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu został dziś (31.01) unieważniony. Jak informowaliśmy wczoraj ofertę wykonania inwestycji złożyło do PPL tylko jedno konsorcjum, które chciało wykonać zamówienie za 288 mln złotych. Natomiast PPL przeznaczyło na to przedsięwzięcie zaledwie 88 mln złotych. W związku z tą gigantyczną różnicą w cenie właścicielowi radomskiego portu nie pozostało nic innego poza unieważnieniem przetargu. 


Taki obrót rzeczy stawia pod znakiem zapytania możliwość oddania do użytku rozbudowanego portu na wiosnę przyszłego roku. PPL będzie zmuszony rozpisać kolejny przetarg i dodatkowo zweryfikować oczekiwania, co do terminu wykonania zamówienie. W trakcie przetargu potencjalni wykonawcy zwracali uwagę na nierealny, zbyt krótki okres realizacji budowy oraz wygórowane kary umowne za opóźnienia. Pasazer.com pisał szczegółowo o zastrzeżeniach zainteresowanych oferentów w artykule PPL: Trudny przetarg w Radomiugość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie