×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Otwarto koperty w przetargu na wydłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu


Dzisiaj (30.01) Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) podało informacje o potencjalnych wykonawcach przedłużenia drogi startowej radomskiego portu lotniczego. Budowy na Sadkowie chce się podjąć jedno konsorcjum.


W czwartym, najważniejszym, przetargu PPL na rozbudowę lotniska w Radomiu ujawniono oferentów. Przypomnijmy, że przetarg ma na celu wyłonienie wykonawcy, który opracuje projekt budowlany i wykonawczy oraz zrealizuje roboty budowlane dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska o 500 metrów. Realizacja zamówienie ma zostać przeprowadzona w ciągu maksimum 52 tygodni od daty podpisania umowy.

Propozycje wykonania inwestycji złożyło tylko jedno konsorcjum składające się z firm: Trakcja PRKII S.A. z Warszawy, AB Kauno Tiltai z Kowna na Litwie oraz  Projekt Plus Sp. z o.o. z Warszawy.


PPL na przedłużenie pasa startowego w Radomiu przewidziało budżet w wysokości ponad 88 mln złotych. Natomiast konsorcjum trzech firm chce podjąć się tego zadania za kwotę ponad 288 mln złotych i zakończyć budowę w ciągu 46 tygodni. Zgodnie z założeniami przetargu PPL miał wybrać  wykonawcę w oparciu o dwa kryteria oceny. Pierwszym z nich jest cena (waga 90 proc.), a drugim termin zakończenia budowy (10 proc.). Nie wiadomo czy przy obecnej, ogromnej, 200-stu milionowej różnicy w oczekiwaniach zamawiającego i wykonawcy przetarg będzie kontynuowany.    

Z czterech przetargów na rozbudowę lotniska w Radomiu PPL rozstrzygnął jeden, a pozostałe trzy są teraz na etapie oceny ofert. Port lotniczy w Radomiu na Sadkowie ma rozpocząć działalność po rozbudowie na wiosnę  2020 r. gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie