SAS wyleasinguje trzy A321LR

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
30 stycznia 2019 09:36
2 komentarze
SAS podpisał umowę z Air Lease Corporation na leasing operacyjny trzech airbusów A321LR. Samoloty wejdą do eksploatacji w 2020 roku.
Reklama

Airbus A321LR został zaprojektowany z myślą o dalekich dystansach - samolot ma zasięg wystarczający do wykonywania lotów między Skandynawią a północno-wschodnią częścią USA, które są jednym najważniejszych rynków dla SASu. A321LR może również dolecieć ze Skandynawii do wybranych miast w Kanadzie, na Bliskim Wschodzie i w Indiach.

- Jest to zupełnie nowy typ samolotu dla SAS, który jest niezwykle dobrze dopasowany do rynku skandynawskiego i naszych modeli podróży. Z niecierpliwością czekamy na odbiór tych maszyn i możliwość oceny A321LR w codziennej pracy - powiedział Rickard Gustafson, dyrektor generalny SAS.


Obecnie najmniejszy samolot szerokokadłubowy we flocie przewoźnika zabiera jednorazowo do 262 pasażerów. A321LR, który na pokład może zabrać 200-220 pasażerów, będzie więc łatwiej wypełnić, co stwarza przewoźnikowi możliwość uruchomienia nowych tras nie tylko z trzech głównych baz przewoźnika, ale także z mniejszych lotnisk.

Jak informują Skandynawowie, aktualnie trwają analizy ws. potencjalnych przyszłych tras. Niewykluczone, że pierwsze decyzje w tej sprawie zapadną już na wiosnę br.

Warto przypomnieć, że airbusy A321LR dostarczone zostaną także do innego przewoźnika z tego regionu Europy - Norwegiana.

Fot. SAS
Reklama

Ostatnie komentarze

dtr 2019-01-30 10:23   
dtr - Profil dtr
Lotnisko w Aarhus już od dwóch tygodni chwali się komentarzem CEO SASa na temat możliwości uruchomienia trasy Nowy Jork - Aarhus przy użyciu tego typu samolotów. Także jest zaskakujący pierwszy kandydat...
demar 2019-01-30 09:55   
demar - Profil demar
A321LR zdobywa zatem kolejnego klienta.

Widać, że linie chcą w praktyce sprawdzić na ile ten model działania (dalekie loty na samolocie wąskokadłubowym) będzie zyskowny w praktyce.
Gdzieś w przyszłości czeka A321XLR, a także NMA (choć SAS jawnie rezygnuje z Boeinga).

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama