×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS wyleasinguje trzy A321LR


SAS podpisał umowę z Air Lease Corporation na leasing operacyjny trzech airbusów A321LR. Samoloty wejdą do eksploatacji w 2020 roku.


Airbus A321LR został zaprojektowany z myślą o dalekich dystansach - samolot ma zasięg wystarczający do wykonywania lotów między Skandynawią a północno-wschodnią częścią USA, które są jednym najważniejszych rynków dla SASu. A321LR może również dolecieć ze Skandynawii do wybranych miast w Kanadzie, na Bliskim Wschodzie i w Indiach.

Jest to zupełnie nowy typ samolotu dla SAS, który jest niezwykle dobrze dopasowany do rynku skandynawskiego i naszych modeli podróży. Z niecierpliwością czekamy na odbiór tych maszyn i możliwość oceny A321LR w codziennej pracy - powiedział Rickard Gustafson, dyrektor generalny SAS.


Obecnie najmniejszy samolot szerokokadłubowy we flocie przewoźnika zabiera jednorazowo do 262 pasażerów. A321LR, który na pokład może zabrać 200-220 pasażerów, będzie więc łatwiej wypełnić, co stwarza przewoźnikowi możliwość uruchomienia nowych tras nie tylko z trzech głównych baz przewoźnika, ale także z mniejszych lotnisk.

Jak informują Skandynawowie, aktualnie trwają analizy ws. potencjalnych przyszłych tras. Niewykluczone, że pierwsze decyzje w tej sprawie zapadną już na wiosnę br.

Warto przypomnieć, że airbusy A321LR dostarczone zostaną także do innego przewoźnika z tego regionu Europy - Norwegiana.

Fot. SAS gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie