×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair finalizuje przejęcie Laudamotion


Linie Laudamotion oficjalnie potwierdziły dziś (29.01) sfinalizowanie transakcji przejęcia 100 proc. udziałów przez Ryanaira. Tym samym austriacka linia stała się w pełni spółką zależną Ryanair Holdings.


We współpracy z Ryanairem flota Laudamotion wzrośnie w sezonie letnim 2019 r. z 19 do 25 samolotów. Jednocześnie linia ogłosiła podpisanie listu intencyjnego z leasingodawcami na dostawę kolejnych 10 samolotów w sezonie letnim 2020 r. Dzięki rozwojowi floty przewoźnik chce przewieźć 6 mln pasażerów w tym roku i 7,5 mln pasażerów w roku kolejnym. 

W sezonie letnim 2019 r. Laudamotion będzie posiadać cztery bazy operacyjne - Wiedeń (wzrost z 4 do 8 samolotów), Dusseldorf (7 samolotów), Stuttgart (3 samoloty) oraz Palma de Mallorca (2 samoloty). W sezonie zimowym 2019/2020 wiedeńska baza przewoźnika ma urosnąć jeszcze bardziej - do 11 samolotów, czyniąc linię drugim największym przewoźnikiem na lotnisku. Linia już dziś wprowadzi do sprzedaży część tras na kolejny sezon zimowy. Cały rozkład wraz z 20 nowymi trasami z Wiednia, Stuttgartu i Dusseldorfu zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych miesięcy, po zakończeniu negocjacji z portami i agentami handlingowymi. 


W czterech bazach przewoźnika zatrudnienie znajdzie 400 nowych członków personelu kokpitowego i pokładowego. W marcu br. firma przeniesie również swoją siedzibę do biurowców Concorde Business Park położonych niedaleko wiedeńskiego lotniska. 

W ciągu trzech następnych lat Laudamotion chce urosnąć do 10 mln pasażerów rocznie i stać się drugim największym austriackim przewoźnikiem. 

Dzięki wsparciu linii Ryanair, Laudamotion będzie silnie rosnąć w ciągu następnych 3 lat, aby przewozić 10 milionów pasażerów w ciągu jednego roku. Do końca marca zakończymy negocjacje z lotniskami i obsługą naziemną oraz ogłosimy szczegóły 20 nowych tras, które uruchomimy na zimę 2019 r. Dzięki nowym trasom w sezonie letnim przewieziemy w 2019 r. 6 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 50 proc. w stosunku do roku ubiegłego powiedział  Andreas Gruber, prezes Laudamotion.

fot. mat. prasowe
gość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie