LOT: Ruszyła sprzedaż biletów z Wilna do London-City

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
29 stycznia 2019 12:34
7 komentarzy
Embraery 190 wystartują na tej trasie już 1 maja br. z częstotliwością do dwóch rejsów dziennie. Wilno jest po Warszawie i Budapeszcie trzecim miastem europejskim, które LOT połączy ze stolicą Wielkiej Brytanii w tym roku
Reklama

Nowe połączenie z Wilna do London City jest już dostępne w systemach rezerwacyjnych przewoźnika. Tym samym rozpoczęła się dystrybucja biletów we wszystkich kanałach sprzedaży LOT-u. Start połączenia planowany jest na 1 maja 2019 r. LOT oferować będzie na trasie między Wilnem i London City 12 rejsów w tygodniu (dwa rejsy dziennie od poniedziałku do piątku, a po jednym w soboty i niedziele).
London City (LCY) to lotnisko optymalne dla tych pasażerów, którzy chcą dostać się w najszybszy i najwygodniejszy sposób do centrum stolicy Wielkiej Brytanii. Port jest zlokalizowany w londyńskich dokach (w dzielnicy Royal Docks), a zatem znajduje się najbliżej biznesowego centrum Londynu: niespełna 10 km od City i Canary Wharf.

- Nowe połączenie LOT-u znacząco skraca czas podróży do Londynu, co z biznesowego punktu widzenia jest podstawą do rozwoju inwestycji między krajami. Cieszymy się, że dzisiaj możemy odpowiedzieć na tę potrzebę. Obserwujemy bardzo duży potencjał rejsów do Londynu z regionu – rocznie między Litwą a Wielką Brytanią podróżuje prawie milion pasażerów. Uruchomienie tych rejsów powinno cieszyć się sporym zainteresowaniem pasażerów z Litwy i Wielkiej Brytanii i przyczynić się do zacieśniania relacji między krajami – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Połączenie Wilno–Londyn (LCY) będzie obsługiwane w formule PSO (Public Service Obligation), która pozwala na dofinansowywanie przez podmiot publiczny rejsów wewnątrz Unii Europejskiej o szczególnym znaczeniu. LOT wygrał przetarg na obsługę tego połączenia w listopadzie ubiegłego roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_43fa5 2019-01-29 22:45   
gość_43fa5 - Profil gość_43fa5
Jedno na pewno jest strzałem w dziesiątkę - podejście do lądowania jest faktycznie niezwykle, dachy wieżowców City są na wyciągnięcie ręki. Warto to przeżyć.
vscrew 2019-01-29 20:24   
vscrew - Profil vscrew
Patrząc na ceny, szczególnie z Warszawy i na dostępność połączeń, często w poniedziałki i piątki zostają już tylko i wyłącznie najwyższe taryfy ekonomiczne albo nie ma już żadnej dostępności sprzedaży, więc raczej na pewno z Warszawy ten kierunek to strzał w dziesiątkę. Ceny z BUD też zaczynają rosnąć, szczególnie w poniedziałki i czwartki/piątki. W środku tygodnia można znaleźć ceny za 300-400 PLN one way.
gość_c0020 2019-01-29 20:07   
gość_c0020 - Profil gość_c0020
Leciałem ponad tydzień temu popołudniowym lotem WAW-LCY i zajętych była połowa miejsc w samolocie. Z punktu widzenia pasażera fajnie, bo jest odczuwalnie ciaśniej między fotelami. Jak na połączenie, które funkcjonuje 3 tygodnie, to myśle, ze w miarę przyzwoicie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama