Finnair wprowadził pilotażowo opłaty za alkohol

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
29 stycznia 2019 10:00
3 komentarze
Od listopada 2018 r. Finnair prowadzi testowy program opłat za napoje alkoholowe na wybranych trasach dalekodystansowych w klasie ekonomicznej. Największe ograniczenia dotyczą połączeń w rejon Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Łacińskiej.
Reklama

Za alkohole trzeba zapłacić podczas całych lotów do Bangkoku, Hawany, Krabi, Ho Chi Minh City, Puerto Vallarta, Puerto Plata oraz na Goa i Phuket. Podczas rejsów do USA (Nowy Jork, Chicago, Los Angeles, Miami i San Francisco) pasażerowie do pierwszego dania otrzymają bezpłatne piwo lub wino. Za lekkie alkohole nie zapłacimy tylko podczas podróży do Chin, Hongkongu, Indii, Japonii, Korei Południowej i Singapuru. Za mocniejsze drinki - pobierana jest opłata niezależnie od trasy.


Wprowadzenie opłat za alkohole przewoźnik tłumaczy wysokimi podatkami jakie obowiązują w Finlandii na tego typu napoje. Po zakończeniu pilotażu (pod koniec marca br.), Finnair ma przeprowadzić badania zadowolenia konsumenckiego. Linia już jednak zauważa, że jest to niezłe źródło dochodu. Co ciekawe programem zostały objęte przede wszystkim trasy, które charakteryzują się wysokim odsetkiem ruchu turystycznego.

fot. Redakcja
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ec29c 2019-01-29 23:05   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Finnair ma kłopoty i będzie miał straty. Co wynika z dwóch rzeczy:

1) w naszym regionie NIE da się zarabiać na przesiadkach, a Finnair na nich bazuje

2) Finnair płaci za przeloty nad Syberią, a Aeroflot nie. Zwycięzca lotów Daleki Wschód Północny - Europa jest już od dawna znany.

Takie durne oszczędności się zemszczą, bo przy dłuższych lotach i ciasnych siedzeniach alkohol to najlepsze rozwiązanie.
gość_1a46a 2019-01-29 22:40   
gość_1a46a - Profil gość_1a46a
A w LOT wino, piwo w ekonomicznej za darmo do oporu.
adam1987 2019-01-29 10:34   
adam1987 - Profil adam1987
"Finnair ma przeprowadzić badania zadowolenia konsumenckiego." xDPrzewiduje, że im wyjdzie "klienci są zadowoleni ze zmiany i z szerokiego wyboru napojów alkoholowych w atrakcyjnych cenach." Każdy lubi jak mu się każe płacić za coś za co do tej pory nie musiał. Dobrze, że przynajmniej mówią, że to dla nich źródło dochodu, a nie tak jak Ryanair podczas zmniejszenia maksymalnych wymiarów bagażu powiedział, że to dla nich strata finansowa.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama