×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair wprowadził pilotażowo opłaty za alkohol


Od listopada 2018 r. Finnair prowadzi testowy program opłat za napoje alkoholowe na wybranych trasach dalekodystansowych w klasie ekonomicznej. Największe ograniczenia dotyczą połączeń w rejon Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Łacińskiej.


Za alkohole trzeba zapłacić podczas całych lotów do Bangkoku, Hawany, Krabi, Ho Chi Minh City, Puerto Vallarta, Puerto Plata oraz na Goa i Phuket. Podczas rejsów do USA (Nowy Jork, Chicago, Los Angeles, Miami i San Francisco) pasażerowie do pierwszego dania otrzymają bezpłatne piwo lub wino. Za lekkie alkohole nie zapłacimy tylko podczas podróży do Chin, Hongkongu, Indii, Japonii, Korei Południowej i Singapuru. Za mocniejsze drinki - pobierana jest opłata niezależnie od trasy.


Wprowadzenie opłat za alkohole przewoźnik tłumaczy wysokimi podatkami jakie obowiązują w Finlandii na tego typu napoje. Po zakończeniu pilotażu (pod koniec marca br.), Finnair ma przeprowadzić badania zadowolenia konsumenckiego. Linia już jednak zauważa, że jest to niezłe źródło dochodu. Co ciekawe programem zostały objęte przede wszystkim trasy, które charakteryzują się wysokim odsetkiem ruchu turystycznego. 

fot. Redakcjagość_49019 - Profil
gość_49019
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie