×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lagardère Duty Free z przedłużonym certyfikatem ISO 9001:2015


Paryska organizacja Bureau Veritas Certification przedłużyła firmie Lagardère Duty Free certyfikat ISO 9001:2015. Oznacza to, że program szkoleń i adaptacji pracowników w organizacji jest zgodny z Systemem Zarządzania Jakością.Dokument dotyczy działalności szkoleniowej podmiotów grupy działających we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach oraz we Włoszech. Do procesu certyfikacji firma po raz pierwszy przystąpiła w 2009 roku. Od tego czasu dwa razy w roku audytowi poddawane są procesy wdrażania i szkolenia sprzedawców oraz managerów sklepów Aelia Duty Free i konceptów modowych, jak np. The Fashion Gallery. Wnikliwa analiza obejmuje m.in. sposób przyjmowania nowych pracowników w firmie (tzw. on-boarding), tworzenie kalendarza i oferty szkoleń oraz sposób ich prowadzenia, a także system oceny wyników pracy i badanie jakości obsługi klienta.

Celem wdrożenia certyfikacji ISO w Aelia Duty Free Polska jest troska o jak najwyższy poziom wprowadzania i szkolenia pracowników. W tym obszarze firma zapewnia liczne warsztaty produktowe oraz treningi z zakresu kompetencji miękkich (technik sprzedaży, rozwoju managerskiego etc.). W 2018 r. przeprowadzono łącznie tyle godzin szkoleń dla pracowników, ile średnio trwa 4-letnia edukacja jednego ucznia.

Dzięki wprowadzeniu Systemu Zarządzania Jakością w zakresie szkoleń w Aelia Duty Free firma ma pewność, że jej konsultanci i doradcy obsługują klientów zgodnie z wystandaryzowanym protokołem koncentrującym się na jak najwyższej jakości usług. Każdy pracownik, nawet biurowy, obowiązkowo przechodzi szkolenie z tego zakresu. Dodatkowo kompetencje sprzedawców weryfikowane są poprzez regularne wizyty tzw. mystery shopper prowadzone przez firmę zewnętrzną. Odbywają się one 5 razy w roku, a wybrane zespoły sprzedażowe, które podczas badania otrzymały największą liczbę punktów w nagrodę uczestniczą w wyjazdach zagranicznych. Dotychczas pracownicy Aelia Duty Free Polska odwiedzili Islandię, Ibizę, Słowenię oraz Sycylię, a w tym roku wybiorą się do Maroko.

- Najwyższa jakość obsługi klientów leży w DNA naszej firmy. Dbamy o to, aby sprzedawcy mieli jak największą wiedzę na temat produktów i mogli sprostać potrzebom kupujących. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do szkoleń i adaptacji nowych osób w firmie. Zdajemy sobie sprawę, że wizerunek marki buduje każdy pracownik – mówi Jolanta Czyżewska, kierownik ds. zasobów ludzkich w Aelia Duty Free Polska.gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie